Komentari 29

Pletikosa, Šimunić i Srna protiv Koreje 100. put za Lijepu našu

3

Stipe Pletikosa, Josip Šimunić i Darijo Srna ući će u "klub 100". Čim izađu na teren Craven Cottagea u srijedu u 15 sati protiv Južne Koreje, dostići će rekordera Šimića

Hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu u 15 sati igra prijateljsku utakmicu protiv Južne Koreje u Londonu. Na stadionu Fulhama, Craven Cottageu, "vatreni" će imati generalnu probu za utakmicu kvalifikacija za SP 2014. godine protiv Srbije.

Za trojicu hrvatskih reprezentativaca utakmica protiv Južne Koreje bit će nešto posebno. Stipe Pletikosa, Josip Šimunić i Darijo Srna ući će u "klub 100". Zasad su na 99 nastupa, a čim izađu na travnjak Craven Cottagea dostići će rekordera Darija Šimića koji jedini ima 100 nastupa za Hrvatsku.

Darijo Srna kapetan je Hrvatske već četiri godine. Do stotog nastupa doći će kao najmlađi u tom društvu, s navršenih 30 godina. Pletikosa i Šimunić imaju 34.

Utakmica na Craven Cottageu bit će posebna i za Mladena Petrića kojeg je Igor Štimac prvi put u svom mandatu pozvao u A reprezentaciju.

- Bit će to zgodna prilika za njega obzirom da igra na stadionu Fulhama. Znamo njegove kapacitete, konkurirat će za određenu minutažu - rekao je Igor Štimac.

Južna Koreja nam baš ne leži. Ovo će nam biti šesta utakmica. Dobili smo samo jednom, 3-0 u Zagrebu uz "hat-trick" Gorana Vlaovića. Imamo dva remija i dva poraza. Pobjeda i više od toga, dobra igra, bit će važna za atmosferu uoči utakmice protiv Srbije.