ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
1 komentara

Po iskupljenje na Kantridi: Rijeka - Differdange 3-0

U 21 sati počela je uzvratna utakmica 2. pretkola Europske lige između naše Rijeke i luksemburške momčadi Differdange, koja ima prednost 1-0

Nel Pavletić
1 komentara

Nakon katastrofalnog i sramotnog poraza u Luksemnburgu, na Kantridi je Rijeka krenula po iskupljenje. Na prekrasnom novom travnjaku trener Rubčić je predstavio najbolju momčad s kojom u ovom trenutku raspolaže, no prvu šansu imao je Differdange. U lijepoj situaciji pred golom Rijeke u 3. minuti se zapetljao Mendes. Nije baš najbolje Rijeka počela, iako je lopta uglavnom u nogama riječkih nogometaša.
GOOOL!!! Nakon 15-ak minuta zagrijavanja, Rijeka je konačno zabila Differdangeu. Golman Weber prethodno je obranio Fernandezu i Anasu, no Tariku Ceriću nije mogao. U 19. minuti korner je izveo Štrok, a Cerić je lijepo postavio glavu i zabio.
GOOOL!!! Ma ne gol, ovo je golčina Anasa Sharbinija. Primio je loptu na lijevoj strani, napravio korak prema unutra i s više od 30 metara pogodio dalje rašlje. Fantastično, prekrasno.
I nakon dva gola Rijeka je nastavila potpuno dominirati protiv kvalitetom potpuno inferiornog protivnika. Sandri Križman je nekoliko puta pokušavao, no prijeti Rijeka sa svih strana. No pravih šansi još od drugog gola nije bilo. S dva gola prednosti nogometaši Rijeke su i otišli na odmor.
Po povratku s predaha ništa se nije promijenilo. Rijeka je nastavila dominirati i stvarati šanse, Luksemburžani se spašavali. Golman Weber u 57. minuti je skinuo još jedan sjajan Anasov pokušaj iz daljine, da nije njega loše bi se Differdange proveo.
GOOOL!!! Bratska akcija donijela je Rijeci povećanje vodstva u 64. minuti. Nakon kornera je Anas nabacio s lijeve strane, a u sredini je iz pada glavom loptu u mrežu zakucao Ahmad Sharbini.
U istom ritmu nastavljeno je i nakon povećanja vodstva. Nemoćni Luksemburžani su trpili riječku dominaciju, a publika se nekoliko puta dizala na noge. Posebno u 86. minuti, kada je prvi put u dresu Rijeke u igru ušao Amerikanac Johann Smith.

KRAJ UTAKMICE: Rijeka - Differdange 3-0 (ukupno 3-1)