Komentari 4

Pogledajte novi fantastičan gol Pašalića za pobjedu Riječana i kako je sve moglo otići u vjetar

Nakon što je Hajduk dva dana predvodio HNL-karavanu, Rijeka je minimalnom pobjedom nad Goricom vratila dva boda prednosti na vrhu, a riječki krilni as ozbiljno istaknuo kandidaturu za reprezentativni poziv

Goropadno je Rijeka otvorila utakmicu protiv Gorice unatoč činjenici da joj u sastavu nije bilo Franje Ivanovića iz bizarnog razloga. Naime, mladog napadača ugrizao je pauk, natekla mu je podlaktica i dobio je antibiotik pa je utakmicu gledoa u društvu oca s tribine.

Ivan Banić najavio je svoj dan obranom udarca Mateja Mitrovića glavom u četvrtoj minuti. No tri minute poslije ništa nije mogao kod projektila Marca Pašalića s 20-ak metara. Pogodio je mrežu od lijeve stative, četvrti njegov gol ove godine kojim je možda i otklonio sumnju oko poziva u hrvatsku reprezentaciju.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Rijeka - Gorica 1-0

Sažetak utakmice 13. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Rijeke i Gorice (1:0). 01:50

Banićev šou nastavio se do kraja prvog dijela, skidao je udarce Marka Pjace i Nike Jankovića u dva navrata, dok je jedinu pravu šansu za Goricu u prvom dijelu imao Dino Štiglec. Nije bilo problema za Nediljka Labrovića.

Gorica je sve riječke promašaje mogla naplatiti već u 50. minuti kad je Josip Mitrović pucao s ruba šesnaesterca, a Labrović odbio u stativu. Odgovorio je Pjaca karakterističnim solo-prodorom, Banić je potvrdio da je na visini zadatka.

Ritam je pao nakon silnih izmjena, a u prvoj minuti nadoknade Lenny Ilečić mogao je postati heroj, a Stjepan Radeljić tragičar kad je igraču Gorice darovao loptu na sedam-osam metara od gola. Srećom po domaćine, stigao ga je blokirati, a Rijeka je nekako sačuvala pobjedu za povratak na vrh ljestvice.