Pomor Hrvata na ATP-u u Beču: Ispao i Ivan Ljubičić

1

Austrijanac Juergen Meltzer svladao je Ivana Ljubičića u 1. kolu ATP turnira u Beču 7-6 (3), 6-3. Ljubo je bii posljednji hrvatski predstavnik

Nakon što su u 1. kolu ATP turnira u Beču ispali Karanušić i Karlović, isto se dogodilo i Ivanu Ljubičiću. Od njega je bolji bio austrijski tenisač Jürgen Meltzer 7-6(3), 6-3. Domaći igrač slavio je pobjedu nad Ljubičićem, koji je od Umaga odigrao tek dva meča i oba puta izgubio. Očito nakon uklještenja živca i ozljede zbog koje je propustio Peking nikako ne može dostići pravu formu. Doduše, protiv Meltzera je u prvom setu imao šansu kad je pri rezultatu 5-4 imao dvije set lopte. Austrijanac ih je uspio spasiti, te je osvojio set u "tie-breaku". U drugom setu Ljubičiću je ponestalo snage, a nadahnuti Meltzer to nije propustio iskoristiti. U setu punom "breakova" uspio je iskoristiti dvije prilike za krađu servisa i doći do treće pobjede nad Ljubom u tri susreta. Oproštajem Ljubičića, Hrvatska u Beču više nema niti jednog predstavnika.