Komentari 3

Poraz Cedevite kod Arisa, a Zadar došao do druge pobjede

1

Košarkaši Zadra upisali su drugu pobjedu u utakmici četvrtog kola skupine G Eurochallenge kupa svladavši na svom parketu u Višnjiku Pinar Karsiyaku 82-77

Košarkaši Cedevite nisu bili uspješni u 4. kolu skupine D Eurocupa. Gostovali su u Solunu, te ih je grčki Aris pobijedio 85-76. Time je ujedno uzvratio hrvatskoj momčadi za prošlotjedni poraz nakon produžetka...

Cijelu je utakmicu momčad Aleksandra Petrovića provela u zaostatku, no rezultatski razdor se počeo topiti u posljednjoj četvrtini, a dvije minute prije kraja je tricom Vladimir Krstić smanjio na samo 75-74. No, do kraja je Aris napravio seriju 10-2 i time ostavio Cedevitu prilično daleko od moguće pobjede i iznenađenja. Aris je, ujedno, ovim slavljem došao do treće pobjede, dok po dvije imaju Cedevita i Azovmaš. Ukrajinska momčad je na svom parketu u Mariupolju pobijedila Hapoel Galil 92-88.

Najveća enigma za obranu Cedevite je bio Charalampidis koji je postigao 16 poena i imao samo jedan promašeni šut iz igre (tricu). Anthony Tucker je, pak, ubacio 15 uz šest skokova i tri asistencije za Aris.

Kod Cedevite su dominirali Damjan Rudež sa 23 poena (8-10 šut za dva poena), uz po tri skoka i asistencije, dok je Trent Plaisted ubacio 22 poena uz šest skokova.

U pretposljednjem 5. kolu Cedevita gostuje u Izraelu kod Hapoel Galila.

Zadar slavio u Višnjiku

Košarkaši Zadra upisali su drugu pobjedu u utakmici 4. kola skupine G Eurochallenge kupa svladavši na svom parketu Pinar Karsiyaku, do sada jedinu neporaženu momčad grupe, 82-77...

Hrvatski predstavnik bio je bolja momčad tijekom cijeloga ogleda i konačan rezultat ne odgovara viđenom budući da su oku podnošljiv poraz gosti izborili u zadnjim minutama ogleda.

Prednost Zadrana još u posljednjoj četvrtini utakmice iznosila je i 25 poena razlike čemu su najviše pridonijela petorica igrača s dvoznamenkastim brojem poena u igri. Najviše je pokazao Ivanov s 18 poena i sedam skokova, dok je Smith uz 13 ubačenih koševa imao i 15 uhvaćenih lopti.

Zadar je pobjedom došao do drugog mjesta ljestvice.