Komentari 20

Posljednje testiranje uoči nove sezone pripalo Nici Rosbergu

1

Rosberg je najbrži krug na stazi Circuit de Catalunya odvezao na mekim gumama u vremenu 1:20.130. Bilo je to za 364 tisućinke brže od drugoplasiranog Alonsa

Njemački vozač Nico Rosberg (Mercedes) ostvario je najbrže vrijeme na posljednjem testiranju uoči početka nove sezone Formule 1...

Rosberg je najbrži krug na stazi Circuit de Catalunya odvezao na mekim gumama u vremenu 1:20.130. Bilo je to za 364 tisućinke brže od drugoplasiranog Fernanda Alonsa iz Ferrarija i sekundu i 314 tisućinki brže od trećeplasiranog Jensona Buttona.

Većina momčadi koncentrirala se na vožnje s punim spremnicima goriva na tvrdim kompomentama guma u poslijepodnevnom dijelu programa, pa je malo vozača popravilo rezultate nakon pauze.

Aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel u Red Bullu ostvario je tek osmo najbolje vrijeme dana s dvije sekunde i 384 tisućinke zaostatka za Rosbergom, ali je Red Bullov vozač testirao brojne različite komponente guma s punim spremnikom, pa takav rezultat ne čudi.

Nova sezona Svjetskog prvenstva Formule 1 započinje Velikom nagradom Australije u Melbourneu 17. ožujka.