Komentari 44

Pred dolazak u Split, Srbija u problemima: Rumunji ih razbili

1

Rukometaši Rumunjske pobijedili su Srbiju 28-21 u borbi za treće mjesto na Yellow Cupu. Drugi je to poraz Srbije u samo par dana, no momčad Jovice Cvetkovića bila je bez igrača iz Bundeslige

Nakon što su izgubili od domaćina Yellow Cupa Švicarske 32-28, rukometaši Srbije u utakmici za treće mjesto teško su nastradali i od Rumunjske.

Iako je naš prvi protivnik na skorašnjem Europskom prvenstvu oslabljen brojnim ozljedama, otkazima, ali i neigranjem igrača iz Bundeslige, poraz od Rumunja 28-21 mora zabrinuti njihovog izbornika Jovicu Cvetkovića.

Mirko, nije ti lako: Kako izgleda kad ti pucaju Jaganjac i ekipa

Srbija se još i držala do 23. minute, vodila do tada 11-8, a onda počinje totalni pad. Rumunjska radi seriju 7-2 do kraja poluvremena i do kraja utakmice samo diže razliku. Cvetkovićeva momčad u napadu je bila bez ideje, a igrači Xavija Pascuala sjajno su prednost čuvali do samog kraja.

Kod Srbije najbolji strijelac bio je pivot eruopskog prvaka i veliki prijatelj našeg Luke Cindrića Mijajlo Marsenić koji je zabio osam golova. Novi reprezentativac Srbije Stefan Vujić ovu utakmicu je odmarao dok je Švicarskoj dan prije zabio pet golova. Porazi su za Srbiju svakako zabrinjavajući, no Linu Červara sigurno neće zavarati jer reprezentaciji su se u posljednjoj fazi priprema priključili igrači iz Bundeslige poput iskusnog Vujina i kapetana Šešuma.