Komentari 19

Prekidi naša najveća slabost: Makedoniji je korner pola gola

6

SVE ZA KORNER Makedonci za svoju momčad kažu da im je korner pola gola. Gotovo sve golove u kvalifikacijama zabili su glavom nakon ubačaja iz kornera

Od osam golova u posljednjim kvalifikacijama Makedonija je pet zabila na isti način - iz prekida. A Hrvatska je upravo u tom dijelu “najtanja”...

- Držim kako imamo izuzetno inteligentne igrače, mogli su puno toga shvatiti na treningu - kaže Štimac.

A na treningu se posebno radilo na prekidima. Jer u posljednjih deset mjeseci iz prekida su nam zabili Grci, Estonci, Norvežani, Irci, Talijani... Zapravo, malo tko nije.

I tu leži makedonski optimizam. Svaki izboreni korner za njih je, barem tako kažu, pola gola. Dva su nakon kornera, glavom, zabili Andori, dva Armeniji te jedan Slovačkoj. Iako je tvrdio suprotno, Bilić tu slabost nije uspio riješiti. Dok je bio sukomentator, Štimac ga je nerijetko znao bocnuti zamjerivši mu “glupe” golove protiv momčadi kojima su prekidi najjače oružje. A u Maksimir stiže baš takva.

Čarli, Joe i Schifo su 'divovi', ali slabo skaču

Gotovo sigurno neće igrati sva trojica, ali za koju god se Štimac kombinaciju odluči, imat će visoki zid u obrani. Nažalost, u posljednje vrijeme ni to nije bilo jamstvo da će dominirati u skoku. Večeras moraju...