Komentari 27

'Preletjeli' Ruse: Hrvatska krila donijela nam pobjedu

7

KRILA ZABILA 15 GOLOVA: Hrvatska je Rusiju pobijedila 30-28, a briljirala su naša krila, Štrlek koji je zabio sedam i Ivan Čupić sa osam golova

Počelo je nalik na utakmicu s Ukrajinom. Sporo je to bilo, statično, jedino su krila funkcionirala. Bila je to naznaka da će Manuel Štrlek i Ivan Čupić imati svoj dan. Sredinom prvog dijela razigrali su se i ostali i lijepo je to izgledalo. Golmani nisu ništa obranili, s jedne i s druge strane, a Hrvatska i Rusija u prvom su dijelu zabili 23 gola, uz visoki postotak šuta. Kao da su se golmani čuvali za drugi dio. Mirko Alilović u pet minuta drugog poluvremena obranio je četiri lopte, što je više nego oba naša golmana u prvom dijelu. Nažalost, i s druge je strane ruski golman Grams počeo braniti. Nakon izjednačenog prvog dijela Rusi u drugom odlaze na plus tri, ali serija od 4-1 vraća stvari na svoje mjesto. Deset minuta prije kraja sve je na početku - izjednačeno. Briljirala su hrvatska krila, Čupić i Štrlek koji su svojim golovima držali Hrvatsku i igri. Zajedno su na kraju zabili čak 15 golova. Za kraj, infarktna završnica, kao i uvijek. Dvije minute prije kraja 28-28. Vukovićev gol smirio je navijače, a Alilovićeva obrana rasplamsala je navijanje. Plus jedan 15 sekundi prije kraja, minuta odmora, sedmerac kojije zabio Čupić i gotovo je. Savršen učinak Hrvatske u prvom krugu i u drugi prenose četiri boda, što je veliki iskorak prema polufinalu.