Komentari 3

Premiership: Arsenal jedva do remija protiv Evertona

1

Nogometaši Arsenala i Evertona odigrali su bez pobjednika (2-2) 21. kolo engleske lige. Eduardo da Silva asistirao je za prvi gol domaćih igrača

Spašavali su igrači Arsenea Wengera jedan bod nakon što im je Evertonov Južnoafrikanac Steven Pienaar pobjegao u kontru i zabio u 81. minuti tijekom najžešćih napada domaćih nogometaša. Zabio je veznjak gostiju majstorski, poput Panenke, samo iz trka, prebacivši fino potkopanom loptom već polegnutog Manuela Almuniju. Čim su izveli početni udarac nakon gola, Londončani su izgubili loptu i Tim Cahill je okomitim proigravanjem u fantastičnu priliku gurnuo svog napadača Jamesa Vaughana. Mladi centarfor nije bio uspješan u situaciji jedan-na-jedan poput svog prethodnika i promašeni zicer došao je na naplatu sastavu Davida Moyesa u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je za konačnih 2-2 zabio Čeh Tomaš Rosicky na asistenciju Aboua Diabyja. Prvi hol je nakon povratne lopte hrvatskog reprezentativca Eduarda, zabio Brazilac Denilson u 28. minuti. Gosti su u vodstvo došli u 12. minuti golom Leona Osmana na asistenciju Amerikanca Landona Donovana koji je debitirao za Everton. Eduardo je u igri bio do 75. minute, kada ga je zamijenio Meksikanac Carlos Vela.