Komentari 10

Prijateljske utakmice potvrdile sjajnu formu Petrića i Lakića

4

Hrvatski nogometaši pokazali su sjajnu formu prije službenog početka sezone. U prijateljskim su utakmicama briljirali Srđan Lakić u Wolfsburgu i Petrić u Fulhamu

Prijateljske utakmice uoči početka bile su dobra prilika hrvatskim igračima da se iskažu u novim klubovima. U koliko je dobroj formi nije propustio pokazati Mladen Petrić koji je ovog ljeta stigao u Fulham. U remiju engleskog kluba s Kaiserslauternom 2-2 hrvatski je nogometaš bio dvostruki strijelac za svoju momčad.

Petrić je, podsjetimo, zabio jedan pogodak i u srijedu kada je Fulham s 4-0 pobijedio Lokomotive iz Leipziga.

Njemački prvaci, nogometaši Borussije Dortmund, poraženi su na pripremama u Švicarskoj od Nürnberga s 4-2. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zaigrao je za momčad Jürgena Kloppa od 60. minute, a samo dvije minute kasnije je pokrenuo akciju iz koje je Blaszczykowski izjednačio na 2-2. Do kraja su, međutim, "crno-žuti" primili još dva pogotka, tako da nisu imali razloga za zadovoljstvo. Strijelci za Nürnberg su bili Balitsch, Mintal, Polter i Franz, dok je za Dortmunđane zabio i Kehl.

Raspucao se i Lakić

Srđan Lakić je u sjajnoj formi tijekom priprema Wolfsburga, što se potvrđuje iz utakmice u utakmicu. Hrvatski nogometaš zabio je za "vukove" koji su u prijateljskom dvoboju pobijedili četvrtoligaša njemačkog Germaniju Halberstadt s 4-2.

Lakić je igrao samo u drugom poluvremenu što mu je bilo dovoljno da postigne dva pogotka i donese svojoj momčadi pobjedu. Zabio  je za 3-2 u 47. i za 4-2 u 72. minuti. Preostala dva gola za Wolfsburg su u prvom dijelu postigli Bas Dost i Patrick Helmes.

Zaigrao ej i Ivica Olić, ali samo prvih 45. minuta.

Momčad Felixa Maghata završila je pobjedom prvi dio priprema, a u utorak putuje na turneju po Kini.