Komentari 22

Prijatelju u čast: Istrčao je 47 kilometara za pokojnog Žana...

1

Maratonsku dionicu torcidaš Jakov Vlastelica Đala istrčao je kao zavjet za Uskrs u čast pokojnog prijatelja Žana Ojdanića. U zadnjim kilometrima pratila ga je i kiša, no Jakov je istrčao svih 47 km

Navijač Hajduka Jakov Vlastelica Đala bio je veliki prijatelj Žana Ojdanića, bivšeg vođe Torcide koji je preminuo u tragičnoj nesreći u Sinju prilikom skoka padobranom 2. travnja 2016. godine. I on sam stradao je u sličnoj nesreći, ali je preživio.

Na drugu obljetnicu Žanove smrti, koji bi danas imao 47 godina, Jakov je odlučio odati mu počast istrčavši 47 kilometara od mjesta Primorski Dolac do splitskog groblja Lovrinac.

Uskrsni Đalin maraton trajao je četiri sata i 40 minuta. Borio se s umorom na posljednjim kilometrima, ali nije pomišljao odustati. Stigao je na Lovrinac i pomolio se na grobu Žana i Ivana Mate Blaževića "Blata", torcidaša koji je ubijen u kolovozu prošle godine.

- Blato i Žan posvetili su živote za prijatelje i borbu protiv nepravde, ujedinili su cijelu obitelj 1950 i učinili da budemo još složniji i jači - rekao je Đala za Dalmatinski portal.