Komentari 2

Primera: Pobjede Barce i Reala, poraz Seville

1

Barcelona je pobjedu protiv Atletica osigurala u samo tri minute kada su Deco i Messi katalonskom klubu donijeli dva gola prednosti

Vodeći dvojac španjolske Primere divison, Real Madrid i Barcelona, bez većih poteškoća upisao je pobjede u 7. kolu. U derbiju dana Barcelona je bila bolja od Atletico Madrida 3-0. Utakmica je praktički riješena u samo tri minute kada su Deco (17') i Messi (20') katalonskom klubu donijeli dva gola prednosti. U zadnjoj minuti Xavi je pogodio za konačnih 3-0 na Nou Campu.
Real se nešto duže mučio s Recreativom na Santiago Bernabeu, a gostujuću mrežu načeo je najefikasniji strijelac 'kraljevskog kluba' Ruud van Nistelrooy u 73. minuti. Drugi gol za Real zabio je Higuain u 90. minuti.
Najveće iznenađenje kola priredio je Deportivo pobjedom u Sevilli. Pobjednički gol za goste zabio je Riki u 73. minuti utakmice.

REZULTATI 7. KOLA:
Athletic Bilbao - Almeria 1-1 (Etxeberria 32'/ Felipe Melo 62')
Barcelona - Atletico Madrid 3-0 (Deco 17', Messi 20', Xavi 90')
Mallorca - Getafe 4-2 (Ibagaza 55'-11m, Arango 72', 79', Ramis 90'/ Sousa 3', 48')
Murcia - Betis 0-0
Osasuna - Villarreal 3-2 (Juanfran 21', Dady 34', Javi Garcia 79'/ Rossi 20', Godin 36')
Real Madrid - Recreativo 2-0 (Van Nistelrooy 73', Higuain 90')
Zaragoza - Levante 3-0 (Sergio Garcia 64', Oliveira 70', 82')
Sevilla - Deportivo 0-1 (Riki 73')
Racing Santander - Valladolid 2-0 (Smolarek 53', Tchite 89')

LJESTVICA: 1. Real Madrid 19, 2. Barcelona 17, 3. Villarreal 15, 4. Valencia 15, 5. Espanyol 13, 6. Atletico 11, 7. Mallorca 11, 8. Zaragoza 11, 9. Racing 11, 10. Murcia 9, 11. Osasuna 8, 12. Almeria 8, 13. Recreativo 8, 14. Deportivo 8, 15. Sevilla 6, 16. Betis 6, 17. Athletic 6, 18. Valladolid 5, 19. Getafe 2, 20. Levante 1