Komentari 2

Proigrali Amerikanci, ali je Cibona i ovaj put izgubila

1

Cibona je na gostovanju kod Ulker Fenerbahčea izgubila od domaćina 67-62. Ovaj put 'vukove' su predvodili Amerikanci Jamont Gordon i A. Graves

Košarakaši Cibone izgubili su na gostovanju kod Fenerbahčea 'samo' 67-62. I ovih 'samo' prava je vijest za ovogodišnje predstave Cibone u Euroligi. Jer nakon što su se propisno osramotili u utakmicama sa Sienom i Barcelonom, Cibona je u Turskoj pružila solidan otpor momčadi Fenerbahčea. Prvu četvrtinu 'vukovi' su čak i dobili (18-11), no u druge dvije domaćini se bude i ulaze s osjetnijom prednošću u posljednju četvrtinu (+6). U posljednjoj četvrtini Turci odlaze na +11, a na samom kraju Cibosi su uspjeli samo ublažiti poraz i spustiti poraz na prihvatljivih 67-62. Zanimljivo je da su se u ovoj utakmici probudili i novi i često osporavani Cibonini Amerikanci. Ipak, nije dobro počelo za Gravesa. Već u prvom napadu je promašio tricu i dao naslutiti da bi mogao ponoviti tragikomična izdanja iz prva dva kola. Ipak, već prvom idućom prilikom opet je šutnuo izdaleka i ovaj put je – ušla! Bio je to njegov prvi koš nakon 39 euroligaških minuta i osam promašaja. I ne samo to. Još se raspucao u završnici poluvremena i doveo Cibonu do odlaska u svlačionicu u potpunom egalu. Sav sretan, znao je pogledavati prema klupi i tražiti reakciju Velimira Perasovića, kojem je već bio "pun kufer" njegovog sramoćenja po europskim parketima. Do kraja utakmice zabio je 14, a njegov sunarodnjak Jamont Gordon bio je najbolji strijelac 'vukova' sa 15 koševa. Ovaj put zakazao je najbolji igrač Cibone Marko Tomas koji je zabio samo tri koša. Ozljedom Bagarića na treningu neočekivanu je priliku dobio mladi Leon Radošević (19). Odigrao čak 36 minuta, najviše od svih, te zabio 10 koševa uz šest skokova. Uopće nije bio loš, ali za zaustaviti opake turske centre ipak je prezelen. Kao što je Cibona još prezelena za pobjedu ovakvoga kalibra.
Kod domaćina najraspucaniji je bio Savas sa 14 koševa i 10 skokova, a naš Gordan Giriček zabio je osam koševa uz dvije trice (2-2). Nova prilika za prvu pobjedu ove sezone u Euroligi Ciboni se pruža već u srijedu kada u Draženovu domu igraju protiv Žalgirisa. U istoj skupini Siena je večeras na gostovanju pobijedila Asvel 82-65.