Komentari 35

Proslava rođendana: Dinamo remizirao sa Željezničarom

21

Nogometni klub Željezničar je prijateljskom utakmicom s Dinamom proslavio svoj 90. rođendan. U Sarajevu na Grbavici odigrali su bez pobjednika 2-2...

Pred oko 8.000 gledatelja, u dopadljivoj igri, Dinamo i slavljenik domaći Željezničar odigrali su 2-2. Na prijateljskoj utakmici su bili prisutni Zdravko Mamić, Milan Bandić, te nogometna legenda nekadašnje Jugoslavije Ivica Osim. Ivičin sin Amar sa klupe je predvodio Željezničar s kojim je prošle sezone osvojio Premier ligu BiH. Iako je

Dinamo igrao bez velikog broja prvotimaca, ipak se sa jakim sastavom suprotstavio ekipi Željezničara, te već u 10. minuti poveo preko Palića. U kontranapadu je zbog zaleđa poništen gol napadača Željezničara Višće, koji je u 24. minuti ipak svladao golmana 'modrih' te izjednačio na 1-1. U 32. minuti Dinamo ponovo proigrava obranu Željezničara i Brezovec sa 25 metara sjajnim udarcem matira golmana domaćih Karića. Već četiri minute poslije, ponovno napadač Željezničara Edin Višća u glavnoj ulozi za 2-2, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Drugo poluvrijeme pružilo je lijep nogomet, bilo je nekoliko izglednih prilika sa obje strane, a možda najozbiljniju je imao Željezničar kada je pred kraj ponovno Višća lobao Kelavu, ali je lopta otišla pored gola. Utakmica je za razliku od prošle prije pet godina kada je došlo do navijačkih nereda, prošla mirno, u fer i korektnom navijanju. 'Modre' je pratilo tek 20-ak navijača.