Komentari 11

Prvi Dinamov kiks: Zadar im uzeo bod na Stanovima

4

Bez Sammira i Papadopoulosa u prvoj postavi na gostovanju u Zadru Dinamo nije uspio zabiti svih 90 minuta, Zadrani su uzeli vrijedan i važan bod

U prva četiri kola Dinamo je zabio 21 gol, više od pet po utakmici. No izgleda da su se strijelci pomalo 'istrošili', u Zadru više nije bilo municije. Kruno Jurčić počeo je sa Sivonjićem, Slepičkom i Mandžukićem od prve minute, želio što prije sve riješiti. Odmarao je Papadopoulosa i Sammira, svi ostali su bili tu, nije ovo bio baš toliko kombiniran sastav. No nije ovo bio pravi Dinamo, u Stanovima igračima trenera Jurčića ništa nije polazilo za rukom.
Milan Badelj je u prvom poluvremenu pucao iz daljine, a Ježina je odbio u prečku. I to najbolja šansa koju je Dinamo stvorio u Zadru. Promašio je Bišćan prazan gol početkom nastavka, ali za tu šansu nije zaslužan dobar Dinamo, već kiks golmana Ježine. Pogodio je i Zadar okvir gola, Marin Ljubičić je pogodio stativu gola Tome Butine u samoj završnici prvoga dijela. U toj je fazi utakmice, tih nekoliko minuta, Zadar nešto pokušavao. U ostatku utakmice baš i nije.
I uspjeli su Zadrani 'umrtviti' utakmicu, smiriti Dinamove napade i izvući nulu. Neće biti tektonskih poremećaja u Dinamu, ovo je samo mala stanka na putu prema cilju. Karlovac ih prati s dva boda manje, Hajduk je na totalnom dnu i nije više nikakva opasnost. I zato u Dinamu mogu mirno krenuti dalje, iako Zdravko Mamić nije s osmijehom otišao iz Stanova.