Komentari 16

PSV-ova nova zvijezda rešeta mreže! Pogledajte ove golčine

1

Igra s obje noge, igra na obje krilne pozicije. Brz je, tehnički potkovan i odličnog pregleda igre pa ne čudi što su za njega zapeli klubovi poput Tottenhama prvenstveno

Nije to bila najbolja izvedba PSV-a u sezoni, ali utakmicu su na kraju odveli u svoju korist. Lider nizozemskog prvenstva slavio je 2-1 u gostima kod Sparte Rotterdam i povećao prednost nad drugoplasiranim Ajaxom na 10 bodova.

Domaćin je vrlo rano došao do prednosti. Već u 6. minuti Dougall je pogodio za vodstvo. No, PSV je do kraja poluvremena došao do izjednačenja. Strijelac je bio Steven Bergwijn (20) fantastičnim solo golom u 41. minuti.

POGLEDAJTE VIDEO: Golčine PSV-ove zvijezde

Međutim, krasan gol tek je uslijedio. Nakon ubačaja Luuka de Jonga, Bergwijn je odapeo volejčinu i neumoljivo proparao mrežu domaćeg golmana. Prekrasan gol PSV-ove zvijezde koja je stigla do petog gola u sezoni uz šest asistencija.

- Gol sezone? - ponovio je talentirani napadač pitanje novinara.

- Bilo bi lijepo. Odigrao sam dobru utakmicu danas. Prošli vikend promašio sam nekoliko dobrih prilika, ali danas je sve prošlo dobro. Sretan sam sa zabijenim golovima i s tri boda. A bodovi su najvažniji - rekao je ovaj talentirani mladić.

Trener PSV-a Phillip Cocu bio je vrlo zadovoljan izvedbom svojeg igrača. Pohvalio je mladića, koji glasi za jednog od najvećih nizozemskih talenata.

Igra s obje noge, igra na obje krilne pozicije. Brz je, tehnički potkovan i odličnog pregleda igre pa ne čudi što su za njega zapeli klubovi poput Tottenhama prvenstveno, West Hama, Torina... Nema sumnje kako se radi o budućem sjajnom nogometašu, koji se hrvatskoj publici predstavio u dvomeču PSV-a s Osijekom.

Bergwijn bi uskoro trebao postati i standardni član nizozemske reprezentacije budući da su Nizozemci doživjeli težak debakl ne kvalificiravši se na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.