Komentari 75

Dinamo pobijedio, Reja gledao Rijekinu rapsodiju na Kantridi

11

Rijeka je pobijedila Lokomotivu 4-1 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa. Na tribini je Rijeku 'skautirao' Edoardo Reja. Dinamo je slavio protiv Istre golom Fernandesa...

Rijeka je na Kantridi pobijedila Lokomotivu 4-1 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa. Na tribinama Kantride bio je i Edoardo Reja, kojem je Hajduk osigurao ulaznicu za svečanu ložu. Reja je potvrdio kako i dalje pregovara s "bilima", a Hajduk bi trebao voditi u utakmici protiv Rijeke 18. veljače. Imao je Reja što za vidjeti.

Tomislav Gabelić/24sata

Matjaž Kek predstavio je navijačima "novu" Rijeku. Radošević i Bradarić bili su u igri od prve minute. Upravo je Bradarić asistirao Tomečaku za vodstvo Rijeke u prvom dijelu. Bekim Balaj zabio je za 2-0. Kad je Jugović zabio za 3-0, Kantrida je "proključala". Sjajna igra Rijeke, koju je na trenutak poremetio gol Doležala.

Vjerojatno sve dvojbe oko prolaza u polufinale riješio je Lešković u 88. minuti golom kakav se ne viđa svaki dan. Stoper Rijeke zabio je s poda glavom u rašlje...

- Ovo je dobar rezultat za prvo poluvrijeme. Vesele me motiv, želja i agresija. Čestitam igračima, ali čeka nas još posao u drugoj utakmici - rekao je Matjaž Kek.

Fernandesov lob za mir u svlačionici

Dinamo je pobijedio Istru 1-0 golom Fernandesa. "Modri" su slomili Pamićevu momčad tek u 57. minuti. Nije to bila predstava za pamćenje Mamićeve momčadi.

Duško Marušić/PIXSELL

Istra se postavila čvrsto iza lopte, Pamić je igrao na kontre, a ta je formacija zadavala dosta problema Dinamu. Jedan potez majstora riješio je utakmicu. Iako, nije jasno što je u 57. minuti golman Istre Saša Dreven radio tako daleko od gola. Fernandes je to iskoristio i lobom donio Dinamu prednost uoči uzvrata.

Pavlović, Vukman, Zvonko Pamić i Franjić, inače standardni igrači Istre, koji su započeli prošlu utakmicu protiv Splita, nisu bili ni u zapisniku Puljana protiv Dinama.

- Utakmica je bila tvrda, na takvom terenu nije bilo moguće kombinirati pa smo morali preskakati igru. Zasluženo smo dobili. Šteta što nismo zabili drugi gol. No nema veze, zadovoljan sam - rekao je Zoran Mamić.

Vulić bolji od Štimca

Split je dobio Zadar u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa. Zoran Vulić nadmudrio je Igora Štimca. Već u 17. minuti počele su nevolje za Štimčev Zadar. Ostali su gosti s igračem manje nakon isključenja Domagoja Pušića. Split je to iskoristio u drugom dijelu. Mršić je zabio u 49. minuti, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Tino Jurić/PIXSELL
  • Istra 1961 - Dinamo 0-1 (Fernandes 57)
  • Rijeka - Lokomotiva 3-1 (Tomečak 18, Balaj 59, Jugović 76 / Doležal 81)
  • Split - Zadar 1-0 (Mršić 49)

UŽIVO, četvrtfinale Kupa:

Istra - Dinamo 0-1 (Fernandes 57)

• 90' KRAJ UTAKMICE: Pobjeda Dinama 1-0.
  • 57' GOL! Junior Fernandes zabio je za 1-0. Lijep lob Fernandesa.
  • 46' Počelo je drugo poluvrijeme u Puli.
  • 45' Kraj prvog dijela. Dinamo je bio nešto opasniji, Istra je čekala na kontre. Bez golova na Aldo Drosini.
  • 20' Pjaca je zasad najopasniji. Imao je Dinamov igrač dvije šanse. Istra se povukla, Pamić pokušava iznenaditi Mamića na kontru. Dinamo dominira u posjedu.
  • 1' Počela je utakmica u Puli.

Rijeka - Lokomotiva 4-1 (Tomečak 18, Balaj 59, Jugović 76, Lešković 88 / Doležal 81)

• 90' KRAJ UTAKMICE: Pobjeda Rijeke 4-1.
  • 88' GOL! Lešković zabija za 4-1 Rijeke!
  • 81' GOL! Doležal je zabio za Lokomotivu.
  • 76' GOL! Jugović! Rijeka vodi 3-0!
  • 59' GOL! Bekim Balaj zabija za 2-0 Rijeke!
  • 55' Rijeka je puno bolja na terenu. Gol kao da visi u zraku.
  • 46' Počelo je drugo poluvrijeme na Kantridi.
  • 45' Kraj prvog dijela. Rijeka vodi 1-0 protiv Lokomotive. Kekova momčad mogla je voditi i s više golova razlike. Najveću šansu propustio je Anas Sharbini.
  • 20' Rijeka zasluženo vodi. Bolje su domaći ušli u utakmicu.
  • 18' GOL! Rijeka vodi golom Tomečaka. Na asistenciju Filipa Bradarića.
  • 1' Krenulo je na Kantridi. Edoardo Reja gleda utakmicu s tribina.

Split - Zadar 1-0 (Mršić 49)

• 90' KRAJ UTAKMICE: Pobjeda Splita 1-0.
  • 55' Split ima gol prednosti i igrača više na terenu.
  • 49' GOL! Split je poveo golom Mršića.
  • 46' Počeo je drugi dio.
  • 45' Kraj prvog dijela. Split i Zadar bez golova. Zadar ima igrača manje od 17. minute.
  • 20' Bez golova i dalje nakon 20 minuta na Parku mladeži.
  • 17' CRVENI KARTON Zadar od 18. minute igra s igračem manje. Domagoj Pušić je dobio crveni karton.
  • 1' Počelo je na Parku mladeži.