Komentari 51

Rakitić: Prvo ćemo proslaviti, a onda idemo svladati Bayern

2

Ivan Rakitić bio je strijelac prvog i asistent za peti gol Barcelone u briljantnoj pobjedi kod Córdobe (8-0). Rekao je kako je bilo važno zabiti prvi te da će igrači proslaviti...

Ivan Rakitić načeo je mrežu Córdobe koja je primila pravu porciju od Barcelone (8-0) u 35. kolu Primere. Hrvatski reprezentativac potegao je volej u 42. minuti nakon Messijeva proigravanja, a još je i asistirao Gerardu Piquéu za peti gol u 65. minuti. Četiri minute nakon toga izašao je iz igre.

"Prava šteta što nismo uspjeli pobijediti. Bili smo jako dobri nakon prvog poluvremena, vodili 2-0, a onda smo primili gol koji si ne bismo smjeli dozvoliti. Trebamo dobro analizirati što se dogodilo i izvući pouke iz ove utakmice za budućnost", rekao je veznjak Wolfsburga Ivan Perišić koji je bio strijelac u remiju "vukova" s Hannoverom 2-2.

- Odigrali smo kompletnu utakmicu. Proslavit ćemo pobjedu, a onda krećemo s pripremama za Ligu prvaka. Uvijek je najvažnije zabiti prvi gol - rekao je Raketa nakon utakmice.

Barcelona se mučila s Andalužanima gotovo cijelo prvo poluvrijeme, no kad je jednom krenulo, mrežu Córdobe napunila je do vrha. No nema puno vremena za slavlje. Real Madrid već se vratio na dva boda zaostatka pobjedom kod Seville , a u srijedu Katalonci dočekuju Bayern u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.

- Bayern je jedna od najboljih momčadi na svijetu. Poštujem njegove igrače i trenera. Dobro ćemo se pripremiti i, nadam se, pobijediti ga - kazao je dobro raspoloženi Ivan, kojemu je gol protiv Córdobe bio peti prvenstveni i sedmi ukupno otkako je prošlo ljeto stigao iz Seville.