Komentari 100

Rakitićeva Barça srušila River: Povijesni 3. put prvak svijeta!

40

Nogometaši Barcelone rekordni treći put osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka nakon što su u finalu u Yokohami svladali River Plate 3-0 (Messi, Suárez 2)

Barcelona je (opet) prvak svijeta! Katalonci su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u japanskom gradu Yokohami pobijedili najbolju južnoameričku momčad River Plate 3-0 i rekordni treći put osvojili naslov najboljeg nogometnog kluba na svijetu.

Fantastičan je to završetak godine u kojoj je "blaugrana" s hrvatskim reprezentativcem Ivanom Rakitićem osvojila pet od šest mogućih trofeja : Kup kralja, Primeru, Ligu prvaka, europski superkup te Svjetsko prvenstvo. Jedini trofej koji joj je izmakao iz ruku je španjolski superkup nakon ukupnog poraza 5-1 od Athletic Bilbaa.

Luis Enrique , prema najavama, postavio je najjačih 11 s Messijem, Suárezom i Neymarom, kao i hrvatskim reprezentativcem Ivanom Rakitićem. Argentinski velikan pružao je solidan otpor Barçi do 36. minute kada je europski prvak poveo.

Dani Alves ubacio je s desne strane, Neymar spustio do Messija koji je primirio loptu rukom, što suci nisu vidjeli, prije nego što je lijevom nogom u padu poslao loptu u mrežu. Bio je to Leov treći gol u finalima svjetskih klupskih prvenstava.

Početkom nastavka utakmicu je prelomio gol Luisa Suáreza . Igrala se 49. minuta kad je Busquets dugom loptom pronašao Urugvajca koji je s desne strane iskosa pogodio bliži kut za 2-0.

Rakitić je izašao iz igre u 66. minuti, a samo dvije minute poslije Suárez se drugi put na utakmici i peti put u dvije utakmice upisao u strijelce, ovaj put glavom nakon ubacivanja Neymara , koji si je tako priskrbio dvije asistencije.

U preostalom dijelu utakmice River je dvaput opasno prijetio Claudiju Bravu . Jednom je Katalonce spasio golman sjajnom intervencijom, drugi put stativa pa Argentinci ipak nisu uspjeli zabiti počasni gol pred 15.000 svojih navijača.

Pogledajte koji su sve Hrvati igrali u finalima Interkontinentalnog kupa i Svjetskog klupskog prvenstva te koji su ga osvajali.