Komentari 6

Rakitiću 84. minute u remiju Seville: Levante izvukao nulu

1

U nedjelju je odigrano pet utakmica 10. kola Primere. Espanyol je u Sociedadu došao do prve gostujuće pobjede u sezoni, dok je Sevilla odigrala 0-0 s Levanteom

Sevilla je na domaćem terenu odigrala samo 0-0 protiv Levantea. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na terenu je bio do 84. minute kada ga je zamijenio Campana.

Nogometaši Espanyola stigli su do prve ovosezonske gostujuće pobjede. Slavili su na gostovanju kod Real Sociedada s 1-0 golom Diega Colotta iz 77. minute.

Argentinski branič zabio je iz neposredne blizine nakon ubacivanja Hectora Morena iz kornera, te tako postigao svoj prvijenac. Trima osvojenim bodovima Espanyol je pobjegao iz zone ispadanja.

Osasuna je sedmi ovosezonski poraz doživjela kod kuće od Valladolida sa 0-1, a jedini gol za goste zabio je Patrick Ebert u 83. minuti. Valladolid je zabio sedam minuta nakon što je zaigrao s igračem više po isključenju Osasuninog braniča Rubena Gonzaleza.

Tek drugu ovosezonsku pobjedu upisao je Deportivo savladavši na svom Riazoru Mallorcu 1-0 golom Bruna Game iz 30. minute. Prva je to pobjeda za Deportivo nakon otvarajućeg kola, kao i prvi gol u sezoni za portugalskog krilnog igrača.