Real preokrenuo u Sevilli, hat-trick čudesnog Raula

1

Real Madrid se pobjedom 4-2 na gostovanju kod Seville približio vodećoj Barceloni na samo četiri boda te tako dodatno zakomplicirao prvenstvo

Madridski Real iskoristio je remi Barcelone u Valenciji i pobjedom 4-2 u derbiju protiv Seville smanjio zaostatak na četiri boda, pet kola prije kraja. A loše je počelo za goste, već u 16. minuti Sevilla je povela preko Renata, no prednost nisu znali zadržati. Raul je na samom kraju prvog poluvremena izjednačio, a u nastavku praktički sam pobijedio Sevillu. U 63. minuti zabio je drugi, a samo dvije minute kasnije i treći gol, te se izjednačio s Higuainom na ljestvici klupskih strijelaca. Obojica su zabili 18 golova ove sezone. Sevilla je smanjila u 80. minuti, a Marcelo potvrdio pobjedu Reala.

Primera, 33 kolo:
Sevilla - Real Madrid 2-4 (Renato 16, Capel 80 / Raul 45, 63, 66, Marcelo 90+2)
Athletic Bilbao - Racing Santander 2-1 (Llorente 21, Lopez 41-11m / Pinillos 56-11m)
Espanyol - Betis 2-0 (Garcia 4, Martinez 83)
Getafe - Villarreal 1-2 (Moral 82-11m / Capdevila 16, Llorente 43)
Huelva - Mallorca 2-4 (Sisi 48, Camunas 81 / Marin 10, Arango 15, Castro 76, Keita 90)
Valladolid - Osasuna 0-0