Komentari 136

Realu samo bod kod Osasune, Modriću nije sviran čisti penal

3

Stoper domaćina Arribas složio je hrvatskog reprezentativca na travu, no sudac Gomez je, uz proteste mnogih, veznjaku Real Madrida samo pokazao da ustane...

U 16. kolu španjolskog prvenstva na rasporedu su četiri utakmice. U prvom susretu dana Real Madrid je na gostovanju kod Osasune odigrao samo 2-2 i tako se propustio, barem na kratko, bodovno izjednačiti s Barcelonom i gradskim suparnikom, Atleticom. Domaćine je u vodstvo doveo Riera u 16. minuti na asistenciju Bertrana, a isti igrač gostima je zabio i drugi gol u 39. minuti susreta.

Dodatni šok treneru Carlu Ancelottiju, koji je cijelu utakmicu odgledao nervozno šetajući uz aut liniju, dao je Sergio Ramos koji je u 32. dobio prvi, a u 44. minuti i drugi žuti karton. No, kada se činilo da je sve protiv Madriđana, odlični Isco na asistenciju Crisitana Ronalda zabija u 45. minuti za 1-2.

U 65. minuti Ancelotti iz igre vadi Luku Modrića kojemu u prvom poluvremenu sudac Gomez nije svirao čisti penal nakon što ga je stoper domaćina Arribas, položio na travu. Bunili su se tada i jedni i drugi, no sudac je Modriću, koji ga je u nevjerici gledao, samo pokazao da ustane.

S deset igrača ostala je i Osasuna u 79. minuti jer je drugi žuti dobio Silva, a minutu kasnije je na asistenciju Isca bod Realu donio Pepe

U drugom susretu Vallecano je kod kuće poražen od Granade, a strijelci za goste bili su Rico u 35. te Riki u 89. minuti susreta. Domaćini su od 43. minute igrali s igračem manje jer je Nacho dobio prvi žuti u 43., a onda i šest minuta kasnije drugi žuti karton.