Red Bull dobio krila i pobijedio 'Medvjede' nakon produžetka

1

Medveščak je vodio 2-0 i 3-1, ali je 'prokockao' vodstvo. Uspjeli su zabiti za produžetak i došli su do jednog boda. Na tablici su i dalje peti. Igraju već u nedjelju

Hokejaši Medveščaka otputovali su u Salzburg, sa željom da prekinu gubitnički niz kod jakog Red Bulla, koji ih je ove sezone u Ledenoj već pobijedio s uvjerljivih 5-0. Nisu uspjeli, Austrijanci su ipak bili prejaki, a usprkos trećem uzastopnom porazu, za utjehu ostaje jedan bod. Kao i prije par dana 'pali' su u produžetku.

A krenulo je sjajno. 'Blitzkrieg' u sedam minuta. Zabio je Kinasewich nakon samo dvije minute, a onda i Sandrock. Do kraja trećine smanjio je Aubin, ali na sigurnih dva razlike povisio je Filewich.

Prije druge trećine Crveni bikovi kao da su popili Red Bull jer su na ledu bili brži, bolji i spretniji. Prvo je zabio Trattnig, a odmah nakon njega i Koch pa je u 25. minuti na semaforu svjetlilo 3-3.

Potpuni preokret uslijedio je u posljednjoj trećini, svoj drugi gol zabio je Trattnig. Kad se činilo da je sve izgubljeno, poentirao je Sandrock minutu i 53 sekunde prije kraja.

Bois je u produžetku zabio nakon samo dvije minute za 5-4 i veliko slavlje domaćina.

Treba spomenuti kako danas nije branio Kristan već Krošelj. Usprkos pet primljenih golova, Gasper je bio sjajan jer je skupio 50 obrana. Isti protivnici igraju već u nedjelju, ali u Domu sportova.

Rezultati:

Alba - Graz 3-4, Olimpija - Linz 4-2, Villach - Jesenice 1-5, KAC - Vienna Capitals 5-3