Repeša: Mogu nam doći do 15 razlike za dvije minute

1

Izbornik Jasmin Repeša pun je hvale na račun idućeg protivnika, reprezentacije Portorika na kvalifikacijskom turniru u glavnom grčkom gradu

Jedna vrhunska četvrtina bila je dovoljna za pobijediti slabašne Kamerunce, ali danas (14.30 sati) hrvatske košarkaše čeka kudikamo ozbiljniji posao. Portoriko je, mnogi će reći, najtalentiranija momčad u Ateni. Kad imaju svoj dan, mogu pobijediti i Amerikance, ali kad nemaju, mogu izgubiti od prosječnih haklera.
- Važno bi bilo dobiti Portoriko jer bismo tako izbjegli Grke sve do kraja turnira - izračunao je Marko Popović.
Na stranu kalkulacije, ali pobjeda nad Ayusom, Santiagom, Arroyom i društvom bila bi prije svega snažna psihološka injekcija za nedefiniranu hrvatsku momčad.
- Optimist sam jer sam protiv Kameruna vidio zajedništvo i pozitivne pomake u igri - rekao je izbornik Repeša, ali i upozorio:
- Ako protiv njih ne kontroliraš ritam svih 40 minuta, mogu ti bukvalno napraviti 15 razlike u dvije minute. Nakon dugo vremena su kompletni, pokriveni su na svim pozicijama, imaju dva playmakera iz NBA lige (Arroyo i Barrea), šutiraju i pogađaju iz velike daljine, izuzetni su "scoreri", pod košem imaju dva najviša igrača na turniru (Ramos i Santiago) - nabrajao je Repeša hvalospjeve o našem idućem protivniku. I nije u pitanju stvaranje alibija u slučaju poraza. Mnogi neupućeni nisu svjesni potencijalne snage Portorikanaca.
Odlična je vijest povratak Zorana Planinića, koji je protiv Kameruna solidno odradio prve minute s reprezentacijom ovog ljeta. Repeša tvrdi da je Zokiju najvažnije podignuti kondiciju, za koju očekuje da će se popravljati iz utakmice u utakmicu. Roka Ukića još muče leđa, ali bit će spreman uskočiti i pomoći. Repeši će trebati što više ljudi, očekuje se ubitačan ritam.
- Ne smijemo im dopustiti da budu agresivni - zaključio je izbornik.