Komentari 12

Rijeka odlično parirala Juveu, Talijani zabili tek u završnici

3

Juventus je gol za pobjedu zabio u 74. minuti. Ake je proigrao Keana koji je primio loptu u kaznenom prostoru, Labrović je obranio udarac, ali lopta se odbila prema golu Rijeke i nogometaš Juventusa uspio ju je zakucati ispred Vlasenka u praznu mrežu

Dobar dojam, unatoč minimalnom porazu, ostavila je Rijeka u prijateljskoj utakmici s Juventusom na Allianz areni u Torinu. Talijani su slavili 1-0 golom u 74. minuti golom Keana.

Riječani su stvorili nekoliko odličnih situacija, prvu veliku u osmoj minuti nakon pogreške domaćina. Prince se sjurio prema golu, vratar Szczesny obranio je prvu udarac, a Princeov odbijanac s gol-linije izbio je Locatelli.

Kod velikana za advent: Rijeka ide na noge Juventusu u Torino!
U Dinamu šutnja, Fifa kaznila Osijek, Rijeka ide na Juventus, a Poljud već sutra čeka spektakl

Kean je priliku slične težine propustio u 23. minuti kada je Kean promašio iz blizine prazan gol, a onda je u 74. minuti ipak okrunio dominaciju. Ake je proigrao Keana koji je primio loptu u kaznenom prostoru, Labrović je obranio udarac, ali lopta se odbila prema golu Rijeke i nogometaš Juventusa uspio ju je zakucati ispred Vlasenka u praznu mrežu.

Riječani se sada vraćaju kući na nastavak priprema uz mogući kraći posjet Umagu. Idućeg tjedna u planu je i nova prijateljska utakmica, ali protivnik se tek treba dogovoriti.

- Slijedi nam još puno rada na kondiciji, to igrači moraju izdržati (a rade odlično) i onda će im biti lakše - poručio je trener Sergej Jakirović.

Juventus - Rijeka 1-0, stadion Allianz. Sudac: Ghersini (Genova).

Juventus: Szczesny, Locatelli, Mckennie, Milik, Gatti, Kostić, Keane, Soule, Fagioli, Huijsen, Riccio.

Još su igrali: Perin, Miretti, Ake, Barbieri, Iling-Junior, Barrenechea, Compagnon, Nonge Boende, Mbangula, Rouhi.

Rijeka: Labrović, Galešić, Liber, Prince, Vukčević, Selahi, Frigan, Babić, Grgić, Marin, Dilaver.

Još su igrali: Zlomislić, Vrančić, Obregon, Halilović, Panić, Vlasenko, Smolčić, Alvarez, Dujmović, Djuričin, Djouahra.