Aberdeen je Uefi poslao žalbu zbog, kako tvrde, lošeg tretmana njihovih navijača na Rujevici, a Rijeka ih je odbacila. Iz kluba kažu kako su postupali u skladu sa zakonom i da su bili susretljivi
Sport
Komentari 13Aberdeen je Uefi poslao žalbu zbog, kako tvrde, lošeg tretmana njihovih navijača na Rujevici, a Rijeka ih je odbacila. Iz kluba kažu kako su postupali u skladu sa zakonom i da su bili susretljivi
Rijeka je prošlog četvrtka na Rujevici pobijedila Aberdeen u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige 2-0. Atmosfera: sjajna. Armada sada već uobičajeno tiha na sjeveru, tristotinjak Škota veseli i glasni na jugu.
Poslije utakmice i kolege i navijači iz Škotske hvalili su atmosferu i ljubaznost domaćina. Jedini 'prigovor' bila je vrućina na koju nisu navikli (u Aberdeenu je 16-17 stupnjeva sa gotovo neprestanom kišom), a kolega iz škotskog Suna lovio je neku vezu preko Amsterdama i Beograda u kojem mu je zapela prtljaga pa se žalio na avio-prijevoznika.
Pet dana kasnije sa Otoka vijest: navijači Crvenih požalili su se svome klubu, a ovaj Uefi proslijedio prigovor. Dakle, prenesena je informacija, žalba, a ne formalna prijava.
Što se gostima iz Britanije nije svidjelo? Mala tribina na kojoj su bili smješteni (kao svi gostujući navijači koji dođu na Rujevicu) bila je, kažu, 'kavez sa loše riješenim sanitarnim čvorom', a dobili su i nekoliko 'prijava za alkoholiziranost'.
Rijekin povjerenik za sigurnost Uefi i Aberdeenu poslao je odgovor u kojem podsjeća na nekoliko činjenica:
Škoti su, dakle, više bili ljuti zbog poraza njihove momčadi, zbog toga što alkohol nisu mogli unijeti na stadion, zbog toga što je nekoliko njih kažnjeno zbog pijanstva i valjda na autobuse kojima im je osiguran prijevoz do stadiona i natrag u grad.
Na slikama Nela Pavletića izgledaju veselo, sretno i vrhunski raspoloženi:
Što se 'kaveza' tiče, jako se dobro sjećamo frustracije Damira Miškovića dok je u rujnu 2013. gledao kako sa tribine na kojoj su bili gostujući navijači (na utakmici Rijeka-Hajduk) leti kamenje prema djeci koja su s roditeljima besplatno gledala derbi na obiteljskoj tribini Kantride.
Tragedija je izbjegnuta samo srećom, poslije se tjednima razglabalo o odgovornosti navijača, osiguranja, kluba, policije... A Rijekin je predsjednik tužno konstatirao:
- Svaka se utakmica sukladno zakonu prijavi policiji koja pošalje svoje ljude, mi angažiramo i plaćamo brojno osiguranje, sve se radi prema zakonu. Što više klub može učiniti? Meni jedino preostaje da tribinu natkrijemo mrežom pa da se ne može niti ništa bacati na druge navijače, a niti ništa ne može biti bačeno na gostujuće navijače. Da bi zaštitili ljude to je još jedino što mi kao klub možemo učiniti!
Tako je učinjeno na Kantridi, tako je učinjeno i na Rujevici. Tako je nastao 'kavez'. Da se "navijače" zaštiti od njih samih!
A podsjećamo: nikakvih pritužbi na samom stadionu nismo čuli. Ni od koga od gostiju iz Škotske. Ni navijača, ni novinara, ni igrača, ni trenera, nikoga iz FC Aberdeena.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+