Komentari 218

Rijeka teško do 12. pobjede u nizu: "Ne gledajmo joj u zube"

15

Nogometaši Rijeke upisali su i treću prvenstvenu pobjedu u tri kola nove sezone Prve lige. Na Aldo Drosini svladali su Istru 1961 1-0 golom Krstanovića iz penala

Čvrsta momčad Istre 1961 umalo je uspjela stati na kraj pobjedničkoj seriji Rijeke. No momčad Matjaža Keka teže je od očekivanog slomila otpor Puljana i upisala 12. pobjedu u nizu u svim natjecanjima

- Teška utakmica, imali smo velikih problema s dobro postavljenom momčadi Istre. Čvrsti blok domaćina bio je odličan, a s naše strane premalo trke . No pobjedi se ne gleda u zube , na kraju smo pobijedili i na tome čestitam igračima jer nije bilo lako nakon puta . Znali smo što nas čeka i to smo izgurali - rekao je nakon utakmice trener momčadi s Kantride Matjaž Kek .

Istra penalizirana, Rijeka ne

Ključan trenutak dogodio se 12 minuta prije kraja utakmice kada je Zoran Kvržić uputio centaršut koji je rukom zaustavio Jure Obšivač , a sudac Zlatko Šimčić pokazao na penal . Precizan je ponovo bio Ivan Krstanović i zabio odlučujući gol za konačnih 1-0.

Na isti način mogli su i domaćini zabiti prije toga jer je Lešković u 65. minuti igrao rukom u šesnaestercu nakon slobodnjaka Grafa , ali sudac je tada ostao nijem .

U ne previše otvorenoj utakmici Rijeka je imala blagu dominaciju u prvih 45 minuta pred oko 4.000 navijača na tribinama Aldo Drosine, ali nije to uspjela kapitalizirati vodstvom. Zato je Istra imala najbolju priliku; već u desetoj minuti Kruno Ivančić promašio je gol poslije ubacivanja Huseinbašića .

U nastavku, nakon "zicera" Andreja Kramarića u 54. minuti kojeg je skinuo Brkić , igra se potpuno razvodnila silnim izmjenama i vjerojatnim umorom zbog napornih utakmica na početku sezone, pogotovo Riječana koji imaju ubojit ritam Europske lige. Iako je statistika pokazala da su uputili jednak broj udaraca prema golu (po šest), sretniji su s terena otišli pobjednici Hrvatskog kupa.

Vargić: "Utakmicu po utakmicu pa dokud stignemo"

- Dali smo koliko smo mogli u ovom trenutku i čestitam svojim suigračima i Armadi koja je ponovo bila u velikom broju. Istra se dobro branila, mi smo pokušavali i na kraju je Krle donio sva tri boda . Nastavljen niz? Idemo utakmicu po utakmicu pa dokud stignemo - rekao je golman Rijeke Ivan Vargić pa čestitao suigraču Miralu Samardžiću na rođenju sina.

Blagojević dobio priznanje

Kapetan Istre 1961 Slavko Blagojević uoči utakmice dobio je priznanje za najboljeg igrača kluba u protekloj sezoni. Izbor su proveli portal Regional Express i neslužbeni forum NK Istre 1961. U Puli boravi tek dvije godine, a već se etablirao kao vođa zeleno-žutih i dobio čast biti kapetan.