Komentari 122

Ronaldo donio pobjedu Realu: Luka Modrić igrao 90 minuta...

6

S dva gola Cristiana Ronalda Real je pobijedio na gostovanju kod Celte 2-1. Za domaćine je od 56. minute igrao Pranjić, dok je Modrić igrao 90 minuta za Real

Luka Modrić ponovno je dobio povjerenje Josea Mourinha i započeo je utakmicu za Real na gostovanju kod Celte u Vigu u 27. kolu Primere. Hrvatski reprezentativac odigrao je solidnih 90 minuta, a 'kraljevski klub' je pobijedio 2-1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je Real imao dominaciju, međutim nisu imali ni sreće. Naime, u 41. minuti Cristiano Ronaldo je pucao glavom, ali je pogodio prečku.

Ipak, što nije uspio u 41. minuti, Portugalac je napravio u 61. minuti. Nakon kornera, Danijel Pranjić, koji je pet minuta ranije ušao u igru, je zaspao, te je Ronaldo tako izbjegao zaleđe i s četiri, pet metara pogodio za 1-0.

Celta je izjednačila samo dvije minute kasnije golom Iaga Aspasa.

Real je do pobjede došao u 72. minuti. Kaka je izborio penal, a siguran realizator bio je Cristiano Ronaldo. Bio je to 26. gol Portugalca u prvenstvu.

Do kraja utakmice moglo je biti golova i s jedne i s druge strane, ali golmani su bili prisebni te je ostalo 2-1 za Real.

Real je pobjedom skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s 58 bodova, 13 manje od Barcelone, te jednim više od gradskog rivala Atletica, koji je u Madridu izgubio od Real Sociedada 1-0. Jedini gol zabio je Prieto u 53. minuti.