Komentari 40

Rooney je dostigao Charltona, United rutinski preko Readinga

Wayne Rooney izjednačio se sa sirom Bobbyjem Charltonom na vrhu vječne ljestvice strijelaca Manchester Uniteda nakon gola u pobjedi nad Readingom u FA kupu (4-0)

Manchester United izborio je mjesto u četvrtom kolu FA kupa laganom pobjedom nad drugoligašem Readingom na Old Traffordu 4-0. No nakon utakmice najviše će se pisati o uspjehu Waynea Rooneyja koji se upisao u klupske knjige rekorda.

Engleski reprezentativac doveo je "crvene vragove" u vodstvo već u sedmoj minuti na asistenciju Juana Mate, čime se izjednačio sa sirom Bobbyjem Charltonom kao najbolji strijelac u povijesti kluba s 249 golova. I on mu je zapljeskao...

Nedugo potom na semaforu je stajalo 2-0. U 15. minuti Rooney je bio asistent, a Anthony Martial strijelac. Iako je do kraja prvog poluvremena United pucao rekordnih 18 puta otkako mu je na klupu sjeo José Mourinho, Reading je koliko-toliko ostao u igri.

Tinejdžerska zvijezda Marcus Rashford dvama golovima u razmaku od pet minuta, u 75. i 79., prekinuo je golgeterski post koji je trajao od rujna, i postavio konačnih 4-0.