Rudić i Tucak gledali potop Jadrana: Jug na korak od titule

Dubrovčani su utakmicu započeli maestralno, dobili su prvu četvrtinu s upečatljivih 5-0 i tu su nade Jadrana počele kopniti.  Nakon dvanaest minuta igre bilo je 8-0 za nepogrešivi Jug

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja pobijedili su u trećoj finalnoj utakmici u Splitu Jadran s 15-7 (5-0, 5-2, 2-1, 3-4), te u seriji na tri pobjede poveli s 2-1.

Bila je to posve netipična utakmica u kojoj je gostima praktički svaki šut ulazio u gol, dok je Jadran nizao greške za greškom.

Dubrovčani su utakmicu započeli maestralno, dobili su prvu četvrtinu s upečatljivih 5-0 i tu su nade Jadrana počele kopniti.  Nakon dvanaest minuta igre bilo je 8-0 za nepogrešivi Jug i susret na Poljudu je praktički bio odlučen, pa su oba trenera dokraja isprobavali mlađe igrače i razne taktike.

Treća utakmica finala doigravanja za prvaka Hrvatske, Jadran - Jug

Jadran je prvi gol zabio za 1-8 u 13. minuti, a odmah nakon toga su vratari Splićana došli i do prve obrane.

Dubrovčane su predvodili Aleks Papastasiou i Loren Fatović s po tri gola, dok je vratar Popadić susret okončao s 13 obrana. Kod Jadrana su prednjačili Luka Bukić i Jerko Gragić s dva pogotka.

U sjajnoj utakmici uživao je i legendarni hrvatski trener i izbornik Ratko Rudić koji je susret pratio u društvu aktualnog izbornika Ivice Tucka.

U tri utakmice finala nije slavio domaćin - prvu utakmicu u Splitu dobio je Jug, a u Dubrovniku nakon izvođenja peteraca Jadran, koji nikad dosad nije bio prvakom Hrvatske.

Četvrta utakmica u seriji igra se u Dubrovniku u utorak, 24. svibnja, a eventualna peta u petak.