Rukometna Liga prvaka: Buntić 7, Bičanić 6 golova

1

Rukometaši Ciudad Reala, branitelji naslova, slavili su u Velenju protiv Gorenja s 31-23 (14-9). Hrvatski reprezentivac Čupić postigao je dva gola

Rukometaši španjolskog Ademar Leona, u čijim redovima igraju trojica hrvatskih reprezentativaca, vratar Mirko Alilović, te Denis Buntić i Damir Bičanić, izgubili su na svom parketu prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka od Čehovskih Medvjeda 37-36. Denis Buntić postigao je 7 pogodaka za domaći sastav, a Damir Bičanić 6. Najefikasniji u Ademar Leonu bio je Ortigosa sa 9 golova. Učinak te trojice igrača nije bio dovoljan domaćinu za izbjegavanje poraza. Ademar Leon je dobro počeo i poveo s 4-1, a u prvom poluvremenu imao je i četiri pogotka prednosti (18-14). U svlačionicu su igrači španjolske momčadi ponijeli dva pogotka prednosti, 20-18, ali je ruski sastav u nastavku okrenuo utakmicu u svoju korist i ubilježio minimalnu pobjedu.
Rukometaši Ciudad Reala, branitelji naslova u ovome natjecanju, slavili su u Velenju protiv Gorenja s 31-23 (14-9). Hrvatski reprezentivac Ivan Čupić postigao je dva pogotka za Velenjčane, dok je Petar Metličić kod gostiju upisao jedan gol. Slovenski predstavnik držao se ravnopravno do rezultata 7-7 u prvom dijelu, a tada je momčad trenera Talanta Dušebajeva napravila seriju 7-0. U nastavku se domaći sastav u nekoliko navrata uspio približiti na dva gola zaostatka, samo da bi Ciudad Real kod vodstva 20-18 opet imao niz 4-0, čime su sve dvojbe oko pobjednika bile riješene. Domaću momčad predvodio je Šimić sa 6 golova, a vratar Gajić prikupio je 17 obrana. U španjolskoj momčadi su najefikasniji bili Fernandez sa 5 golova, te Canellas i Abalo s četiri pogotka.
- Ciudad Real je jača momčad od Gorenja. Oni bi si mogli priuštiti zamijeniti cijelu postavu, a da se to a njihovoj igri i ne osjeti. Mi smo se maksimalno borili, prikazali smo dopadljivu igru i vjerujem da nismo razočarali naše navijače. Sada se okrećemo domaćem prvenstvu – izjavio je nakon dvoboja Ivan Čupić.