Komentari 20

Rusi pobijedili Sloveniju i ostali usamljeni na vrhu naše grupe

Domaćin SP-a 2018. poveo je 25. minuti preko kapetana Džjube, a isti je igrač povisio rezultat nakon deset minuta. Slovencima je nadu vratio Josip Iličić, no 'zmajčeki' nisu uspjeli doći do novih bodova

Ruska nogometna reprezentacija slavila je protiv Slovenije u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. i tako ostala usamljena na vrhu grupe H sa šest osvojenih bodova.

'Hrvati završili na koljenima, srušili smo njihov urok! Ovo je podvig slovenske generacije'

Golove za domaćina Svjetskog prvenstva 2018. zabio je Artem Džjuba, dok je jedini gol za Slovence zabio Josip Iličić.

World Cup Qualifiers Europe - Group H - Russia v Slovenia

Rusi su furiozno krenuli u utakmicu pa su se tako od samog početka krenule nizati prilike pred golom Jana Oblaka. Prvu je iskoristio već spomenuti kapetan Rusije u 26. minuti, da bi već u 35. povisio na 2-0.

Tek što su izveli loptu s centra, Slovenci su stvorili prvu pravu priliku i zabili preko Iličića koji je u drugom poluvremenu imao priliku i poravnati rezultat, no on je ostao isti do kraja utakmice.

Rusi su imali i '12. igrača' budući da je tamošnja vlada odavno dozvolila prisustovanje navijača na utakmicama. Doduše, u ograničenom broju, ali oni su zasigurno bili 'vjetar u leđa' svojim reprezentativcima.

Momčad Matjaža Keka tako nije uspjela do novih bodova nakon povijesnog uspjeha protiv Hrvatske koji su ostvarili u Stožicama prije tri dana.

Sljedeću će priliku imati već za tri dana kada gostuju kod Cipra, dok će Rusi isti dan igrati u Slovačkoj.