Komentari 34

Sad praše po prašini: Vratili se Rafa i Nole i odmah izdominirali

Odlična pobjeda nakon nekoliko mjeseci bez službenog meča. U Monte Carlu se osjećam kao kod kuće, ovdje godinama treniram, rekao je Đoković nakon pobjede nad Sinnerom, dok je Nadal sredio Delbonisa

Prvi reket svijeta Novak Đoković je pobijedio prvi meč nakon osvajanja Australian opena u veljači ove godine. Na centralnom terenu u Monte Carlu bio je bolji od Talijana Jannika Sinnera s 6-4, 6-2 i plasirao se u 3. kola Mastersa u Monte Carlu.

Nole je u prvom setu izgubio servis pri rezultatu 1-1, ali ga je odmah vratio pa i s drugim oduzetim u nizu došao do servisa za set. Imao je 5-3 30-0, ali nevjerojatni Sinner mu s četiri poena u nizu oduzima servis. Đoković je brejknuo Sinnera u sljedećem gemu i uzeo prvi set. A u drugom mu nije dao baš nikakve šanse i uz dva oduzeta servisa i protutnjao setom. U trećem kolu će igrati protiv  Daniela Evansa koji je se lako obračunao s Hubertom Hurkaczom 6-4, 6-1.

Agassi: Đoković? Morao sam se maknuti, nismo se baš slagali...

- Odlična pobjeda nakon nekoliko mjeseci bez službenog meča. Lijepo je vratiti se natjecateljskom tenisu. U Monte Carlu se osjećam kao kod kuće, ovdje godinama treniram. Na početku meča sa Jannikom, bilo je potrebno da nađem pravi tempo igre. Prave udarce u pravom trenutku - rekao je Đoković i dodao:

ATP Masters 1000 - Monte Carlo Masters

- Jannik je bio u odličnoj formi. Osvojio je turnir u Australiji, igrao je finale Miamija. Odličan je igrač, dobro udara loptu, on je budućnost našeg sporta. Točnije, već sada je sadašnjost. Preskočio sam veliku prepreku.

Prvi meč nakon jednako vremena kao i Đoković odigrao je i gospodar zemlje Rafael Nadal koji je 'uništio' Federica Delbonisa sa 6-1, 6-2.

Legendarni Španjolac u prvom je setu izgubio tek pet poena na servisu, dok je u drugom nešto čak i poklanjao pa mu je Argentinac čak i oduzeo servis! No, puno više od toga nije mogao protiv raspoloženog Nadala.

Nadal ispao! Takav mu se poraz dogodio tek treći put u karijeri

Nadal će u trećem kolu na Bugarina Grigora Dimitrova koji je pobijedio Francuza Jeremyja Chardyja sa 7-6(3), 6-4.

Trenutačni pobjednik Monte Carla je Fabio Fognini koji je ovdje osvojio titulu 2019., a prošle se turnir zbog korona virusa nije održao.

On je nakon pobjede protiv Kecmanovića u prvom kolu, u drugom lagano riješio Jordana sa 6-3, 6-3, a turnir nastavlja protiv Srbina Filipa Krajinovića koji je izbacio Londera s 6-0, 6-3.