Salah nije htio, ali navijači u Egiptu proslavili su i za njega

1

Mohamed Salah je u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka između njegovog sadašnjeg kluba Liverpoola i bivšeg kluba Rome zabio dva te namjestio još dva gola, ali slaviti nije htio

Iako Mohamed Salah (25) nije htio slaviti golove protiv svog bivšeg kluba u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka, umjesto njega proslavili su navijači iz njegovog rodnog Egipta

Čudesni Salah s dva gola odveo Liverpool na prag finala LP-a!

Salah je probio led u 36. minuti kada je pokraj nemoćnog Rominog vratara zakucao loptu u gornji desni kut. Umjesto da slavi, iz poštovanja prema Romi, iz koje je stigao u Liverpool prošlo ljeto, dignuo je ruke u zrak kao da se ispričava i mirno stajao dok su suigrači euforično skakali oko njega.

Ali u Cairu, glavnom gradu Salahovog rodnog Egipta, nije bilo tako mirno. Društvenim mrežama kruži video Liverpoolovih navijača u Egiptu, koji su zajedno gledali utakmicu u lokalnom kafiću te na prvi Salahov gol apsolutno poludjeli. Svi su skočili na noge, počeli se grliti i vikati kada je 'njihov kralj' probio obranu Rome.

Salah se još jednom upisao na listu strijelaca 10 minuta kasnije, a zatim je podijelio i dvije asistencije Maneu i Firminou. Samo kod petog gola Liverpoola nije sudjelovao, jer je izašao u 74. minuti uz velike ovacije s tribina.

Utakmica je završila rezultatom 5-2, a glavna tema nakon utakmice bio je 25-godišnji Egipćanin. Bez teksta ostavio je i legendarnog Stevena Gerrarda:

- Wow! - rekao je Gerrard na poluvremenu za BT Sport - Doslovno sam bez riječi. Dvije izvrsne završnice.

Steven Gerrard: Mo Salah je najbolji, bolji od Messija i CR7