Komentari 534

Senzacija u Rimu! Barcelona je ispala u četvrtfinalu od Rome

7

Roma je pobijedila Barcelonu 3-0 i prošla u polufinale Lige prvaka! Roma je postala tek treći klub u povijesti koji je poraz od tri ili više golova u nokaut fazi pretvorio u prolaz. Liverpool je izbacio Manchester City

Čudo, senzacija, preokret za pamćenje s jedne i katastrofa, užas, očaj s druge strane. Neki od ovih epiteta krasit će sutrašnje naslovnice talijanskih i španjolskih novina, nakon nevjerojatne utakmice na Olimpicu i 3-0 pobjede Rome protiv Barcelone.

Roma je, nakon 4-1 poraza s Nou Campa, prošla zahvaljujući tom golu u gostima, ali apsolutno je zaslužila polufinale, pogotovo nakon blijede i totalno nespremne Barcelone u ovoj utakmici, Barcelone koja je doživjela prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone i prvi poraz u 19 utakmica u svim natjecanjima.

Barcelona prvi put u 11 godina prokockala tri gola prednosti...
Barcelona prvi put u 11 godina prokockala  tri gola prednosti...

Igrači Ernesta Valverdea izgledali su kao da su na maturalcu, a ne u četvrtfinalu Lige prvaka. Čekali su taj jedan potez koji bi riješio utakmicu, čekali su Messija, Suareza, Iniestu... No dočekao ih je jedan od najbolnijih poraza posljednjih godina, rezultat koji na koji bi ozbiljniji novac uplatili samo hazarderi.

Džeko je zabio već u šestoj minuti, De Rossi je pogodio iz penala pola sata prije kraja, ali ni to nije razbudilo Barcelonu, koja je do ove utakmice ukupno primila tri gola ove sezone u Ligi prvaka. Posljednji je put tri gola na jednoj utakmici primila u kolovozu 2017. godine od Reala u Superkupu.

Romin najluđi 'tvit' u povijesti: Kad glava padne na tipkovnicu

Samo su dvije momčadi u povijesti Lige prvaka uspjele okrenuti poraz od tri ili više golova u nokaut fazi, Deportivo protiv Milana 2003./2004. i Barcelona protiv PSG-a prošle sezone, a sad im se pridružila Roma koja je golom grčkog junaka Manolasa osam minuta prije kraja prošla u polufinale, drugi europski polufinale u povijesti i prvi u Ligi prvaka/Kupu prvaka nakon 34 godine!

Čuda nije bilo u drugoj utakmici, iako je sve išlo prema tome. Manchester City poveo je protiv Liverpoola već u drugoj minuti preko Gabriela Jesusa, ali Mohamed Salah i Roberto Firmino okreću utakmicu za 2-1 Liverpoola, koji je prvi susret dobio 3-0.