Sjajni Šarić srušio Warriorse | 24sata

Šarić odigrao utakmicu sezone i srušio NBA prvake Warriorse!

Za pola sata igre je zabio 19 koševa, uhvatio devet skokova i imao sedam asistencija. Bila je to njegova uvjerljivo najbolja partija ove sezone. Šut je bio na sedam od 11, a trica tri od pet

Cijelu sezonu propustio je zbog ozljede koljena, a na početku nove činilo se kako Phoenix uopće više ne računa na njega. Čak 19 utakmica odgledao je s klupe, a i ono što je igrao, bio je sitniš od maksimalno desetak minuta. Ipak, naporni i krvavi rad se uvijek isplati. Pa tako i Dariju Šariću.

Hrvatski reprezentativac je i drugu utakmicu zaredom krenuo u startnoj petorci i ovaj put sjajno iskoristio svoje minute u pobjedi Phoenixa protiv prvaka Golden State Warriorsa. Za pola sata igre je zabio 19 koševa, uhvatio devet skokova i imao sedam asistencija. Bila je to njegova uvjerljivo najbolja partija ove sezone. Šut je bio na sedam od 11, a trica tri od pet.

NBA: Cleveland Cavaliers at Phoenix Suns

Ovo mu je najbolji učinak u poenima ove sezone, a izjednačio je onaj u skokovima. Imao je puno veću slobodu u igri, ovaj put je igrao na svojoj poziciji, a ne na centru, gdje ga često gura trener kako bi odmorio startnog centra Aytona. Ipak, jedan od razloga Šarićeve veće minutaže je izostanak velikog broja igrača. Monty Williams nije mogao računati na Aytona, Bookera, Paula, Paynea, Shameta, sve članove prve petorke pa su priliku dobili igrači iz drugog plana. Šarić je svoju iskoristio, no pitanje je hoće li to biti dovoljno barem za nešto veću minutažu kada se vrate spomenuti igrači.

NBA: Phoenix Suns at Cleveland Cavaliers

Najbolji kod Sunsa bio je Bridges s 26 koševa i devet skokova dok je Lee zabio 22 koša. Warriorse je predvodio Kyle Thompson s 29 koševa, no šut je bio deset od 24. Ispalio je čak 14 trica, od toga pogodio šest. Steph Curry se vratio nakon što je propustio 11 utakmica zbog ozljede ramena. Zabio je 24 koša, ali ni on nije uspio nešto bitno promijeniti i srušiti oslabljeni Phoenix.