Senzacija u Carling Cupu: Derby C. pobijedio United

7

Derby County, 18. na ljestvici 2. lige, pobijedio je 1-0 europskog prvaka Manchester Uniteda u prvoj polufinalnoj utakmici Carling Cupa

Nogometaši Manchester Uniteda čak su i dobro prošli kod momčadi koja je tijekom ove sezone, u 2. engleskoj ligi, pretrpjela čak 11 poraza u 26 utakmica, pa će ovako morati nadoknaditi u uzvratu, na svom terenu, samo jedan pogodak zaostatka. Taj pogodak je bio sjajan, a kreator je Škot Kris Commons koji je primio loptu, krenuo  prema vratima, i sa 23 metra pogodio desni kut Kuszczakovih vrata. Isti taj Commons je mogao prirediti Fergusonovim igračima još zamršeniju situaciju prije uzvrata. U 80. minuti je sa samo nekoliko metara prebacio vrata, a tri minute kasnije je s lijeve strane gađao pored stative. Derby County je imao i bolju statistiku: 12 udaraca u odnosu na devet Manchestera, kao i sedam u okvir vrata, za razliku od tri uglednoga gosta iz Manchestera. Za goste su Cristiano Ronaldo i Wayne Rooney ušli u igru u 63. minuti i Portugalac je kreirao dvije najveće prilike za goste. U 75. je pucao sa 20-ak metara pored vrata, kao i dvije minute kasnije iz slobodnog udarca. Manchester je tada bio najbliže izjednačenju, ali je lopta fijuknula milimetrima blizu stative. U nadoknadi je Cristiano Ronaldo imao još jedan pokušaj, ali je ozbiljnije bilo na drugoj strani jer je Paul Green neometan sa sedam-osam metara pucao iznad grede. Uzvrat će se odigrati na Old Traffordu 20. siječnja.