Serie A: Asistencija Ivana Jurića, težak poraz Intera | 24sata

Komentari 2

Serie A: Asistencija Ivana Jurića, težak poraz Intera

1

Novi hrvatski reprezentativac Ivan Jurić asistirao je Sculliju za gol Genoe u 2-0 pobjedi u gostima kod Leccea, dok je Inter stradao u Bergamu

Momčad Genoe nastavlja sa sjajnim igrama u talijanskom prvenstvu. U 19. kolu upisali su desetu pobjedu kojom su se probili na visoko 4. mjesto na ljestvici i najavili ozbiljnu borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka. Trećeplasirani Milan im bježi svega 2 boda. Ivan Jurić je za Genou ponovo odigrao svih 90 minuta, u 67. minuti je zaradio žuti karton, a samo minutu kasnije krasnim potezom Boška Jankovića gosti su poveli 1-0. Bila je to odlična akcija u kojoj je Motta ubacio s desne strane, a najbrži na prvoj vratnici bio je Janković koji je petom loptu proslijedio u mrežu. U posljednjih desetak minuta domaćini su svim silama krenuli po izjednačenmje, no to ih je koštalo drugog pogotka. Jurić je u 92. minuti iskoristio loše postavljenu obranu, izbjegao zaleđe, te krenuo sam prema golu, a kada je došao pred vratara Leccea nesebično je uposlio Scullija kojem nije bilo teško pogoditi za konačnih 2-0. Najveće iznenađenje ovog kola svakako je uvjerljiva pobjeda Atalante nad aktualnim prvakom i liderom prvenstva Interom od 3-1. Posebno je loše za momčad Josea Mourinha završilo prvo poluvrijeme koje su domaćini golovima dvostrukog strijelca Donija i Floccarija dobili s 3-0. Uz rezultat, navijače Intera još više je brinula loša igra jer je Atalanta do pred sam kraj susreta bila apsolutno dominantnija momčad, a gosti su poraz uspjeli ublažiti tek u posljednjim trenucima preko Ibrahimovića. Dramatično je bilo u Torinu gdje je Roma pogotkom Julia Baptiste u 2. minuti sudačke nadoknade svladala domaćine s 1-0 a još jedan uspješan gost bio je Palermo koji je dvama golovima australskog reprezentativca Bresciana slavio protiv Sampdorije s 2-0. Velika tri boda u bijegu iz opasne zone osvojila je Bologna koja je s 2-1 nadigrala Cataniu i to na njenom terenu. Još jedan utopljenik, Chievo, došao je do pobjede. Na svom su stadionu bili bolji od Napolija s 2-1, a zanimljivo je da su oba gola postigli iz jedanaesterca, a precizan izvođač, po jednom u svakom poluvremenu bio je Marcolini. U preostalom susretu Cagliari je produbio krizu Udinesea porazivši ga 2-0. Ne tako davno momčad iz Udina je bila na vrhu ljestvice, a sada je na 13. mjestu. U posljednjoj utakmici 19. kola od 20 sati i 30 minuta Lazio ugošćuje Juventus. Torinski sastav ima priliku pobjedom u Rimu doći na samo bod zaostatka za Interom. U posljednjoj utakmici dana Juventus se s gostovanja kod Lazija vraća s jednim bodom. Juve je nakon 19. kola samo na tri boda iza Intera.