ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
0 komentara

Serie A: Romi rimski derbi, Milan pregazio Sampu

U velikom rimskom derbiju Roma je i bez svojeg kapetana Francesca Tottija svladala Lazio s 3-2 u 10. kolu talijanske nogometne lige

AFP
0 komentara

Lazio je došao u vodstvo u 12. minuti preko Rocchija, izjednačio je Vučinić u 19., a Manicini u 32. i Perrotta preokrenuli su rezultat na 3-1 za Romu. Ledesma je u 69. minuti smanjio na 3-2, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.
Vodeći Inter je zadržao tri boda prednosti pred Romom lakim trijumfom od 4-1 u susretu s Genovom. Juventus je “hat-trickom” Davida Trezegueta svladao Empoli 3-0, dok je Fiorentina pogotkom iskusnog Vierija pobijedila Napoli, no “binaconeri” su zbog bolje gol-razlike preuzeli od “viola” treću poziciju.
Milan je nakon dva poraza u nizu bijes iskalio na Sampdoriji koju je svladao u Genovi visokih 5-0. Gilardino je bio dvostruki strijelac.
Udinese je nakon Lazija u gostima pobijedio i Torino (2-1) na svome terenu, Livorno je slavio u gostima kod Reggine, a Siena i Catanija su remizirali 1-1, jednako kao i Palermo i Parma, dok su Atalanta i Cagliari odigrali 2-2 .

Rezultati 10. kola:
Atalanta – Cagliari 2-2 (Capelli 55', Doni 79'/ Fini 39'-11m, Matri 71')
Fiorentina – Napoli 1-0 (Vieri 61')
Inter – Genoa 4-1 (Cordoba 8', Cambiasso 51', Suazo 74', Cruz 86'-11m/ Konko 73')
Juventus – Empoli 3-0 (Trezeguet 51'-11m, 63', 70')
Palermo – Parma 1-1 (Amauri 87'-11m/ Morrone 3')
Reggina – Livorno 1-3 (Amoruso 36'/ Pulzetti 33', Valdez 78'-ag, Rossini 89')
Roma – Lazio 3-2 (Vučinić 19', Mancini 32', Perrotta 66'/ Rocchi 12', Ledesma 69')
Sampdoria – Milan 0-5 (Kaka 47', Gilardino 53', 61', Gourcuff 76', Seedorf 80')
Siena – Catania 1-1 (Ceglie 79'/ Vargas 88')
Udinese – Torino 2-1 (Floro Flores 25', Inler 52'/ Ventola 62')