Komentari 55

Skandal na Krimeji: Napuštam hrvatski nogomet, ne želim svoj novac ulagati, ovo je previše!

Jarun je na Krimeji protiv Orijenta do 71. minute vodio 3-0. A onda sudac Jakov Titlić (Hrvace) i dosuđuje dva penala za domaće, treći na utakmici, gostima isključuje dva igrača i Orijent pobjeđuje 4-3

U prvih 36 minuta Jarun je odigrao vrlo dobro, vodio 3-0 i činilo se da će utakmicu mirno privesti kraju. No onda kreće Titlić šou. Sudac iz Hrvaca napravio je prvorazredni skandal. A sve je počelo u 55. minuti. Dosuđuje prvi penal za Orijent. Mateo Monjac pucao je no nije pogodio i u tim trenucima činilo se da nema spasa za domaćine.Jarun je kontrolirao igru, a onda opet - šou! Igrala se 71. minuta, a sudac Titlić dosuđuje i drugi penal za Orijent i Jarunu isključuje igrača.

-  Ne mogu više, dosta je. Neće svoj novac ulagati u nogomet jer to nema smisla.. Jarunu, kojeg sam iz šeste lige, što kao dopredsjednik, a u posljednje vrijeme kao predsjednik, doveo na ovu razinu želim plasman u najviši rang, ali bez mene - šokirao je nakon utakmice Grgo Jolić, predsjednik Jaruna. Jednako je šokiran bio i trener Jerko Leko, koji u Jarunu radi odličan posao.

Zagreb:  8. kolo Druge HNL, Jarun - DInamo II

Eh, da, vratimo se utakmici. U razmaku od 71. do 82. minute Jarun prima, pazite sad ovo, četiri gola! Četiri gola iz dva penala i ostaje bez dva igrača. U 11 minuta! Orijent je imao tri penala, sudac je Jarunu isključio dva igrač, a tugu i nemoć koje smo vidjeli kod igrača i stožera Jaruna sve govori. Momčad iz zapadnog dijela Zagreba primila je u 11 minuta četiri gola, a prema svjedocima, golovima je kumovao sudac Titlić. Tako je sudio da su se gledatelji u jednom trenutku počeli šaliti i na svaki prekršaj na centru vikali: Sudi penal! A ovaj, kao da ih je poslušao.

- Koji je razlog što odlazim? Zar treba veći od onoga što se događa u našem nogometu, od onoga na što su suci spremni i što mogu provesti, za nečiji interes. Dva isključena igrača i tri kaznena udarca na utakmici, treba li drugi razlog - pita se Grgo Jolić.

Zagreb: Susretom Jaruna i Dinama proslavljen 100. rođendan NK Jaruna

Inače, Jolić je kao igrač ponikao u Jarunu, prošao je gotovo sve funkcije, ulagao vlastiti novac, vrijeme i zdravlje i vjerovao da će njegov Jarun jednog dana zaigrati u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Bio je spreman napraviti i infrastrukturu, složio je omladinsku školu koja je jedna od najboljih u Zagrebu. No najveća strast bila mu je prva momčad. Do utakmice na Krimeji u kojoj je, kako kaže, shvatio da je dosta.

I ovo je poziv svima da se ovakvim kriterijima i odlukama mora stati na kraj jer će nogomet ostati bez poštenih ljudi koji su žrtvovali svoj novac, vrijeme i zdravlje. Ostat će bez vjere i nade u bolje sutra.

Odlazak Grge Jolića, ako doista ostane na toj odluci, bio bi veliki udarac za Jarun, za sve naraštaje, kategorije, djelatnike... Možda nakon prespavane noći povuče odluku. Ne zbog suca Titlića ili tri kaznena udarca, već zbog svih ljudi koji ovise o njemu, zbog nade koju je usadio svima u Jarunu da se na pošten način može od šeste doći do prve lige.

Jarun je ove godine proslavio 100 godina, ugostio je i pobijedio Dinamo. Bio je lijepa priča hrvatskog nogometa, stigli su i dužnosnici HNS-a.. No tu lijepu priču, očito, pokvario je skandal na Krimeji. Bilo bi dobro kad bi se ta utakmica dodatno analizirala i kad bi se vidjelo i kaznilo odgovorne, ako je došlo do propusta.

Predsjednik Jolić daje vlastiti novac. I to ne mali novac. Ako smatra da je to ispravan put, kojim bi se vratila vjera u hrvatski nogomet, sigurno će svi iz kluba stati iza njega, kao i dosad.

- Ne mogu više, stvarno ne mogu - samo je kratko zaključio...