Komentari 71

Katastrofalna pogreška Ivice, Zrnčić-Dim uzeo je dva boda

4

Ivica je novom katastrofalnom pogreškom nastavio s lošim rezultatima ove sezone te nije ušao u drugu vožnju. Natko je pogriješio u drugoj vožnji te osvojio 29. mjesto

Ivica u posljednjih sedam sezona nikad nije imao manje bodova nego sada. Skupio ih je tek 124, a u ovo vrijeme prije godinu dana imao je 298 bodova više.

Kostelić je u velikoj krizi, čak ni u Wengenu, svojem “dnevnom boravku” u kojem se 12 puta penjao na pobjedničko postolje, ne može do boda. U petak je haklao vrata u slalomskoj vožnji kombinacijske utrke, dok je jučer u spustu bio 32.

Danas mu je tako slalomska utrka bila posljednja prilika za osvajanje bodova ovog vikenda, no niti njegov slalom na njegovoj utrci nije donio ništa dobroga. Ivica je već u prvoj vožnji katastrofalno pogriješio. Morao se penjati nekoliko metara nakon čega se spustio do cilja, no ostao je bez bodova.

Drugi naš skijaš Natko Zrnčić-Dim imao je visok startni broj 61 te je usprkos tome uspio izboriti drugu vožnju u koju je ušao s 26. vremenom.

No Natko je u drugoj vožnji napravio sličnu pogrešku kao i Ivica u prvoj te se jedva izvukao. Ostao je nekako na skijama, no u cilj je došao s velikim zaostatkom te je na kraju završio kao 29. Sve u svemu bio je to dobar vikend u Wengenu za Dima. Treće mjesto u superkombinaciji i dva boda u slalomu.

Pobijedio je Alexis Pinturault ispred Neureuthera i Hirschera.