Komentari 112

Vallecano je poveo pa razljutio Neymara koji mu je zabio četiri

1

NA VRHU S REAL MADRIDOM Barcelona je pobijedila Rayo Vallecano u osmom kolu Primere 5-2. Neymar je zabio četiri (dva penala), a Rakitić je igrao 90 minuta

Lionel Messi s osmijehom je mogao gledati kako njegova Barcelona "melje" Rayo Vallecano na Camp Nouu. U odsustvu argentinskog velemajstora, glavna zvijezda bio je Neymar. Brazilac je zabio četiri gola u pobjedi 5-1 i tako udvostručio svoj dosadašnji golgeterski učinak u Primeri.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za "blaugranu", a mogao se proslaviti na samom početku utakmice. Sergi Roberto proigrao ga je u šestoj minuti, išao je Raketa sam na golmana Raya Toña, no pucao je ravno u njega. Početak utakmice postao je još lošiji za domaćine jer je Javi Guerra u 15. minuti poentirao iz blizine nakon ubačaja Bebéa.

Novih šokova za sastav Luisa Enriquea, međutim, više nije bilo, a šokirati su se mogli samo braniči Raya kad ih je kao nepokretne čunjeve prolazio Neymar i izborio penale. Prvi je bio u 22. minuti, drugi deset minuta potom. Oba puta Brazilac je izveo najstrožu kaznu i pogodio, a trebao je dobiti i treći, no sudac Pedro Jesús Pérez Montero ipak mu ga nije dosudio.

Rayo je držao kakvu-takvu šansu da se vrati u utakmicu sve do 69. minute, a onda je Neymar u istoj minuti zabio - dvaput. Prvo je zabio prizemnim udarcem, a onda pod prečku nakon asistencije Luisa Suáreza. Urugvajac je sam pogodio u 77. minuti za 5-1, a konačan rezultat postavio je Jozabed na drugoj strani četiri minute prije kraja.

Barcelona se tako bodovno izjednačila s Real Madridom na vrhu ljestvice prije sutrašnje utakmice Villarreala i Celte koja bi ponovo mogla prekrojiti čelo poretka.

Primera, 8. kolo:

• Barcelona - Rayo Vallecano 5-2 (Neymar 22' (pen.), 32' (pen.), 69', 70', Suárez 77' / Javi Guerra 15', Jozabed 86')