Komentari 59

VIDEO Vlado Šola s Crnogorcima izbacio Srbiju s Eura! Zabili su im gol u zadnjoj sekundi susreta

4

Cijelu su utakmicu vodili izabranici Vlade Šole, a Srbi su izjednačili pet sekundi prije kraja utakmice. Hrvatski strateg tad je pozvao time out nakon kojeg su Crnogorci zabili za pobjedu

Srpski rukometaši imali su sve 'na pladnju' u prvom kolu protiv Islanda pa u posljednjih minutu i pol prokockali tri razlike i pobjedu, nakon toga su izgubili od Mađarske (28-27), a u posljednjem kolu trebala im je pobjeda da ostanu u igri za prolaz dalje. No, to se nije dogodilo jer ih je Crna Gora pobijedila u zadnjoj sekundi utakmice (30-29).

EHF 2024 Men's European Handball Championship - Preliminary Round - Group C - Serbia v Montenegro

Sedam sekundi prije kraja zabila je Srbija iz sedmerca za izjednačenje, a onda je Vlado Šola pozvao time out. Nakon toga je s pozicije desnog vanjskog šut obranio srpski golman, ali lopta je došla do Nemanje Grbovića koji je zabio za pobjedu.

Burno su sve proslavili hrvatski strateg i crnogorski reprezentativci bez obzira na to što im ova pobjeda nije značila jer nikako nisu mogli proći skupinu, ali zato je Srbija također porazom ostala bez mogućnosti prolaska u drugi krug. Predvodnik slavlja bio je golman Nebojša Simić koji je bacio trenirku u publiku.

Tako će se za prvo mjesto boriti Island Mađarska u posljednjoj utakmici skupine. Mađarima je za vrh skupine dovoljan i bod, no tko pobijedi u ovoj utakmici prenosi dva boda u drugi krug pa kalkulacija neće biti.