Komentari 4

Sosa upisao dvije asistencije, sudac dvaput prekidao susret zbog plastičnih čaša na terenu

Sramotni ispadi navijači tako su zasjenili sjajnu predstavu beka "vatrenih", a Ajax je nakon sedam kola na katastrofalnom pretposljednjem mjestu i čini se kako ga čeka borba za ostanak

Utakmica Utrechta i Ajaxa u 9. kolu Eredivisie prekinuta je, pri rezultatu 3-3, nakon što je netko s tribina na travnjak ubacio plastičnu čašu! Da, dobro ste pročitali. Zbog plastične čaše.

Glavni sudac poslao je momčadi u svlačionicu, premda se sporni incident u 89. minuti utakmice. Dakle, 60-ak sekundi kasnije mogao je svirati kraj, ali očito je htio poslati znakovitu poruku.

Modrić o kiksu i pogrešci Livija: Odavno nismo odigrali lošije! Sosa: U Ajaxu je strka i panika

Susret se ubrzo nastavio, domaćin je zabio za 4-3, a potom - novi prekid. Ponovno zbog ponašanja navijača, odnosno bacanje predmeta na travnjak.

FC Utrecht v Ajax Amsterdam, Dutch Eredivisie - 22 Oct 2023

Sramotni ispadi navijači tako su zasjenili sjajnu predstavu Borne Sose koji je početkom drugog poluvremena, u razmaku od tri minute, upisao dvije asistencije i tako osigurao Ajaxu izjednačenje. Sosa je naposljetku izašao iz igre nakon četvrtog gola domaćina, dok je Josip Šutalo odradio punu minutažu.

Međutim, upravo je Šutalo pogriješio u dodavanju pri rezultatu od 3-3 u 90. minuti utakmice. Pokušao je poslati dodavanje po dijagonali, ali lopta je išla prenisko, a dodavanje je presjekao, a Oscar Fraulo zabio je gol za 4-3.

Napokon je netko stao u obranu Hrvata: 'On je samo pokazatelj neuigranosti ove momčadi...'

Ajax je novim porazom pao na pretposljednje mjesto na tablici, manje bodova skupio je samo Volendam.