Komentari 11

Šou u Atalanti: Gomeza branio Iličić, Gasperiniju odbili ostavku

Gian Piero Gasperini ponudio je ostavku nakon svađe s Papu Gomezom jer ga je 'poslao na tuširanje' nakon tek prvog poluvremena u utakmici s danskim Midtjyllandom

Atalanta je u gostima pobijedila Ajax (0-1) i drugi put u nizu prošla grupnu fazu Lige prvaka, ali vidi se da to nije ona ista Atalanta koja je svoj ritam u prošloj sezoni nametala najvećim europskim i talijanskim velikanima.

Barca i Atletico u 2. bubnju kao 'mine': U playoff ušlo 8 Hrvata

Uz Leipzig najveći europski hit, Atalanta, je ove sezone skromna u domaćem prvenstvu pa se nakon devet odigranih kola nalaze na tek devetom mjestu s 12 bodova zaostatka za vodećim Milanom, iako uz utakmicu manje.

POGLEDAJTE VIDEO: Izjava Marija Pašalića

00:40

Očito je da su sve snage usmjerili u Ligu prvaka gdje su prošle godine nesretno ispali od PSG-a, a grupnu fazu jedva su prošli, iako mora se priznati da su Liverpool i Ajax odlična konkurencija.

Upravo im je bod bio dovoljan u utakmici s Ajaxom, a da nisu prošli sami bi bili jedini krivci za neuspjeh. Naime, u prošlom kolu u Italiji su ugostili danski Midtjylland i kad se očekivala rapsodija golova u gostujućoj mreži, a ono - jedva bod.

Torino v Atalanta - Serie A - Stadio Grande Torino

Na poluvremenu te utakmice talijanski strateg Gasperini zamijenio je najboljeg igrača, Papu Gomeza, na što ovaj nije dobro reagirao. Navodno je tuču spriječio upravo Josip Iličić, kojeg je Gasperini poslao na teren umjesto Argentinca.

Iličić je, navodno, stao na suigračevu stranu što je Talijana nagnalo da istog trenutka ponudi ostavku upravi kluba, koju su ovi ekspresno odbili. Izborili su osminu finala, a Gomez je igrao cijelu utakmicu i tako je bar neko vrijeme 'utišana' svađa između trenera i ponajboljih igrača.

Gotova grupna faza: Poznati svi sudionici 1/8 finala Lige prvaka

Gian Piero Gasperini nakon utakmice pohvalio je svoju momčad i prokomentirao glasine o mogućom ostavkom.

Bili smo vrlo dobri zaslužili smo postići pogodak u posljednjim minutama. To je izvanredno postignuće, čak i bolje nego prošle godine, jer smo imali dva velikana, Liverpoola i Ajaxa, u istoj skupini i pobijedili smo na svim gostovanjima.

- Pokraj svega napisanog i izrečenog, gledam samo teren. Moram slobodno donositi odluke tijekom utakmica. To je princip koji se ne može zanemariti. Večeras smo vidjeli vrijednost Papua - zakopao je ratnu sjekiru pa nastavio:

- Moramo ići naprijed i napraviti najbolji izbor za momčad, cilj je uvijek postići dobre rezultate - zaključio je.