Komentari 7

Španjolci razbili Ukrajinu: Olmo asistirao, Fati najmlađi strijelac

Među asistentima se našao i Dani Olmo, koji je prvi put odigrao svih 90 minuta u dresu španjolske reprezentacije. Izgleda da ima puno povjerenje izbornika Luisa Enriquea. Španjolska je slavila s visokih 4-0

Španjolski nogometaši pobijedili su Ukrajinu s 4-0 u 2. kolu Lige nacija u Madridu, dok su u Baselu Švicarska i Njemačka odigrali 1-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Olmo na treningu

02:39

Španjolci su se lakše od očekivanog obračunali s Ukrajincima, dva gola je zabio Sergio Ramos, dok je treći gol postigao 17- godišnji Ansu Fati, postavši tako najmlađi strijelac u povijesti Furije. Konačnih 4-0 postavio je mladi Ferran Torres.

Među asistentima se našao i Dani Olmo, koji je prvi put odigrao svih 90 minuta u dresu španjolske reprezentacije. Asistirao je Ramosu za drugi gol i izgleda da ima puno povjerenje izbornika Luisa Enriquea.

Nijemci su u prvoj utakmici u sudačkoj nadoknadi primili gol i propustili pobijediti Španjolce, a i u Baselu su propustili Švicarce. Gundogan je u 14. minuti doveo Nijemce u vodstvo, a Widmer je izjednačio u 58. minuti, da bi do kraja Švicarci imali i bolje šanse za pobjedu. Nijemci još nemaju pobjedu u Ligi nacija - prošle godine nisu trijumfirali u sve četiri odigrane utakmice, a i ove sezone su na dva remija.

U utakmicama 2. kola B lige Lige nacija Rusija je slavila kod Mađarske s 3-2, dok su nogometaši Finske s 1-0 iznenadili Irsku u Dublinu. Rusi su nakon domaće pobjede nad Srbijom došli do trijumfa i na Puškaš Areni u Budimpešti. Rusija je već do 46. minute vodila s 3-0, a pokušaj povratka Mađara zaustavio se na dva postignuta gola. U ovoj skupini Srbija i Turska su u Beogradu odigrali 0-0. Srbi su od 48. minute igrali bez isključenoga Kolarova, no Turci to nisu iskoristili.

Wales je u Cardiffu svladao Bugarsku s 1-0 pogotkom Nice Williamsa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Do trijumfa su došli i Finci, koji su golom Jensena porazili Irsku

U Ligi C do prvog trijumfa je došla Slovenija Matjaža Keka, koja je u Ljubljani s 1-0 porazila Moldaviju, a Kosovo je kao domaćin izgubilo od Grčke s 1-2.