Komentari 39

Španjolci: Sevilla je dominirala, a penal za Dinamo nije postojao

Sevilla je izbacila Dinamo unatoč mukama u posljednjih 25 minuta nakon što su domaćini zabili iz sumnjivog penala. Prošla je, ali će se moliti da u idućem kolu ne bude problema, piše španjolska Marca

Oršić je doveo Sevillu u probleme, piše španjolski ABC nakon što je Dinamo na Maksimiru pobijedio Rakitićevu momčad s 1-0.

Kopić vs. Scoria VIDEO

Španjolci su zbog boljeg rezultata iz prvog susreta (3-1) prošli u osminu finala, a utakmica je do posljednje sekunde bila neizvjesna.

"Sevilla je bila na autopilotu i zamalo je doživjela neuspjeh. Imala je veliko vodstvo iz prve utakmice, a na kraju je to zamalo bila tužna večer", piše AS.

GNK Dinamo i FC Sevilla u uzvratu šesnaestine finala UEFA Europske lige

Jedini gol na utakmici zabio je Mislav Oršić u 65. minuti iz penala kojega je skrivio Acuna zbog igranja rukom.

"Sevilla je izbacila Dinamo unatoč mukama u posljednjih 25 minuta nakon što su domaćini zabili iz sumnjivog penala. Prošla je, ali će se moliti da u idućem kolu ne bude problema", stoji u izvještaju Marce.

Dinamo je pružio dobru partiju na Maksimiru, ali to nije bilo dovoljno za ostanak u Europi.

"Sevilla je dominirala sve do nepostojećeg penala koji je vidio samo sudac Francuz Letexier", piše Diario de Sevilla.

Posljednju priliku imao je Oršić u 89. minuti kada je sa dvadesetak metara pokušao zabiti iz poluvoleja, no njegov udarac prohujao je metar pored stative. Sevilla je čak sudačku nadoknadu igrala i s desetoricom jer je zbog dva žuta kartona isključen danski reprezentativac Delaney, ali 'plavi' nisu uspjeli zabiti za produžetke.