Španjolska: Pobjeda Tau Ceramice, poraz Barcelone

1

Zoran Planinić ubacio je 13 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Marko Tomas ubacio je 11, a Marko Banić 10 poena

Nakon domaće pobjede nad Real Madridom momčad Nevena Spahije, Tau Ceramica, slavila je i na gostovanju kod Fuenlabrade (73-67). Vrlo dobru utakmicu u dresu Tau Ceramice odigrao je Zoran Planinić sa 13 poena, četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji igrač utakmice bio je Tiago Splitter (14 poena, 11 skokova), a Marko Tomas za Fuenlabradu ubacio je 11 poena uz tri skoka.
Barcelona je bila manje uspješna u gostima kod vodeće momčadi lige, Joventuta. Domaćini su pobijedili uvjerljivo 94-73, a odluka je "pala"u drugoj četvrtini kad su košarkaši Joventuta ubacili 32 poena, a gosti čak 15 manje. Mario Kasun na parketu je proveo nešto više od šest minuta tijekom kojih je ubacio tri poena i uhvatio jedan skok.
Znatno efikasniji bio je Marko Banić, koji je u pobjedi Bilbaoa nad Granadom (72-71) sudjelovao s deset poena i pet skokova. Drago Pašalić u igri je proveo devet i pol minuta te uhvatio dva skoka.

PREKINUT SUSRET REPEŠINE ROME
Lottomatica Roma Jasmina Repeše sedam sekundi prije kraja vodila je 70-67 kod Legee u Scafatiju, a onda su gledatelji počeli bacati predmete u teren. Roko Ukić je zabio 11 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.