Split poveo protiv Cibone u polufinalu doigravanja

1

Košarkaši Splita su na Gripama slavili protiv Cibone 95-86 i poveli 1-0 u polufinalnoj seriji A-1 doigravanja. Uzvrat je u utorak u Draženovu domu

Kraj utakmice i pobjedu Splita nad Cibonom 95-86 tisuću i pol gledatelja na Gripama dočekalo je na nogama uz pjesmu “Večeras je naša fešta”. Odavno nije viđena tako dobra atmosfera, ali ni tako dobra igra domaće momčadi, koja je potpuno deklasirala nemoćne Cibose.
Već krajem prve četvrtine bilo je 31-18, do poluvremena 57-37, tako da Cibona ni u jednom trenutku nije bila blizu pobjedi. Junaci pobjede, uz Bugarina Dejana Ivanova, kojeg je s tribina bodrio blizanac Kaloyan, bili su Damjan Rudež i Andrija Stipanović - dvojac kojem je košarkaški san u mladosti bio obući dres Cibone. Upravo su njih dvojica dokrajčili sve nade gostiju i predvodili svoju momčad do pobjede. Kraj utakmice trener gostiju Ivan Sunara dočekao je mirno sjedeći na klupi. Ni na konferenciji za novinare nije ostavljao dojam čovjeka kojem se “ruši kuća”.
- Pokušali smo preokrenuti utakmicu, no nije nam pošlo za rukom. Sljedeća prilika je u utorak u Zagrebu - rekao je Sunara, a trener domaćina Slobodan Subotić, uz ogradu kako je Cibona kvalitetna i opasna momčad, najavio je da će već u Zagrebu pokušati uzeti drugu pobjedu i plasirati se u finale doigravanja. Kraj utakmice “žuti” su dočekali u zagrljaju na centru, a “purger” Rudež i Hercegovac Stipanović zaogrnuli su se plavom zastavom Dalmacije s tri lava. Zadar je u Jazinama pobijedio Zagreb 74-66 i poveo 1-0.